Majaland- park rozrywki, w którym spotkasz Pszczółkę Maję

Firma Plopsa otwiera swój pierwszy park rozrywki w Polsce juz 29 września 2018r. Majaland Kownaty, to tak nazywa sie nowy park tematyczny o łącznej powierzchni 20 000 metrów kwadratowych w Kownatach, w województwie Lubuskim. Park wynikł ze współpracy pomiędzy Momentum Capital i Plopsa Group, i spodziewa się 300.000 odwiedzających rocznie. Cała budowa parku, to inwestycja warta 20 milionów euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Majaland- park rozrywki, w którym spotkasz Pszczółkę Maję
(Materiały prasowe)
WP

Współpraca Momentum Capital i Plopsa Group

Park jest inicjatywą holenderskiego inwestora Momentum Capital i powstał przy współpracy z Plopsa Group, będąca częscią Studio 100, odpowiedzialną za parki tematyczne. Majaland to pierwszy park tematyczny Holiday Park Kownaty,a docelowo jest to teren rekreacyjny o powierzchni 205 hectarow z przeznaczeniem dla wszystkich grup wiekowych. Strategicznie położony obszar znajduje się przy zjeżdzie z autostrady A2 pomiędzy Berlinem, a Poznaniem. Okoliczny teren rekreacyjny jest również projektem Momentum Capital i będzie obejmował łączenie parki tematyczne i obiekty takie jak hotele i park bungalow, w tym park rozrywki Majaland o wielkości 10 hektarów.

Majaland, to dla Plopsa Group pierwszy krok na rynku polskim. Plopsa posiada do tej pory aż 6 parków tematycznych w Belgii, Holandii i Niemczech. Łączna liczba odwiedzających to 3 miliony klientów rocznie.

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Tematyzacja

Typowe dla parków Plopsa jest to, że są zbudowane wokół popularnych postaci Studia 100. Budowa Majalandu w Polsce jest więc bezpośrednim wynikiem sukcesu postaci Studia 100 w Polsce i idealnie pasuje do formuły rozrywkowej samej firmy.

WP

Tak jak sugeruje nazwa parku, większa cześć tematyczna jest zaczerpnięta z popularności do pszczółki Mai. Film Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska został pokazany na początku tego roku w polskich kinach. Jest również serial telewizyjny o przygodach wesołej pszczółki, oraz Heidi który mogą oglądać widzowie TVP i TVP ABC. tła swoje specjalne miejsce w parku, gdzie są śnieżne krajobrazy tworząc typową atmosfera szwajcarskich gór. Trzeci temat, który można znaleźć w parku Majaland, to świat Vica Wikinga oraz Bumba. Nieznana jeszcze postać w Polsce, dostaje swoje specjalne miejsce w parku w postaci parku drogowego i atrakcji „Mali strażacy”. W ten sposób mały clown pojawia się również w Polsce dla najmłodszych.

Atrakcje i udogodnienia

WP

Majaland Kownaty oferuje idealny wypoczynek w każdych warunkach pogodowych na łącznej powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Park składa się nie tylko z ogromnej, zadaszonej powierzchni, ale odwiedzający mogą również odwiedzić obszerną przestrzeń na zewnątrz. Oferujemy nie mniej niż 25 atrakcji, z których 17 znajduje się w części wewnętrznej, a pozostałe 8 na zewnątrz.
Oprócz szerokiej oferty atrakcji, w Majaland Kownaty znajduje się rόwnież restauracja oraz kilka punktów gastronomicznych, w których będą oferowane między innymi typowe polskie specjały.
W parku rόwież znajduje się sklep ‘Majaland Shop’, gdzie można będzie zakupić produkty powiązane z postaciami znajdującymi się w parku.

Plany na przyszłość

Otwarcie parku Majaland Kownaty nie oznacza, że park już został ukończony. Plopsa silnie kontynuuje politykę inwestycyjną w nowym parku tematycznym w Polsce. Niedawno rozpoczęła się budowa nowej atrakcji, drewniany coaster. Będzie to pierwszy drewniany coaster na terenie Polski, i jest to także uzupełnienie aktualnej oferty atrakcji w Majaland Kownaty. W celu realizacji tej inwestycji, nawiązaliśmy ponownie współpracę z firmą Great Coasters International, która wcześniej skonstruowała taki sam drewniany coaster “Heidi The Ride” w belgijskim parku Plopsaland De Panne.
Koszt nowej atrakcji wynosi 7,5 milionów euro.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Zatrudnienia

Do eksploatacji samego parku są potrzebni lokalni pracownicy, stąd Majaland Kownaty tworzy 150 dodatkowych miejsc pracy w regionie.

Fakty

WP

-Inwestycja: 20 milionόw euro
- Planowane inwestycje: 7,5 milionόw euro na drewniany coaster
- Powierzchnia wewnętrzna: 10.000 m2
- Powierzchnia zewnętrzna: 10.000 m2
- Całkowita powierzchnia, w tym parking i obszar rozszerzenia: 10 hektarów
- 25 atrakcji węwnatrz i na zewnątrz - 150 dodatkowych miejsc pracy (50 na pełnym etacie)
- Majaland Kownaty zawiera nie mniej niż 4000 m² dek racyjnego betonu natryskowego
- Wykorzystano ponad 1 km ogrodzenia z drewna

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP