Trwa ładowanie...

Majaland- park rozrywki, w którym spotkasz Pszczółkę Maję

Firma Plopsa otwiera swój pierwszy park rozrywki w Polsce juz 29 września 2018r. Majaland Kownaty, to tak nazywa sie nowy park tematyczny o łącznej powierzchni 20 000 metrów kwadratowych w Kownatach, w województwie Lubuskim. Park wynikł ze współpracy pomiędzy Momentum Capital i Plopsa Group, i spodziewa się 300.000 odwiedzających rocznie. Cała budowa parku, to inwestycja warta 20 milionów euro.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Majaland- park rozrywki, w którym spotkasz Pszczółkę MajęŹródło: Materiały prasowe
d2wook1
d2wook1

Współpraca Momentum Capital i Plopsa Group

Park jest inicjatywą holenderskiego inwestora Momentum Capital i powstał przy współpracy z Plopsa Group, będąca częscią Studio 100, odpowiedzialną za parki tematyczne. Majaland to pierwszy park tematyczny Holiday Park Kownaty,a docelowo jest to teren rekreacyjny o powierzchni 205 hectarow z przeznaczeniem dla wszystkich grup wiekowych. Strategicznie położony obszar znajduje się przy zjeżdzie z autostrady A2 pomiędzy Berlinem, a Poznaniem. Okoliczny teren rekreacyjny jest również projektem Momentum Capital i będzie obejmował łączenie parki tematyczne i obiekty takie jak hotele i park bungalow, w tym park rozrywki Majaland o wielkości 10 hektarów.

Majaland, to dla Plopsa Group pierwszy krok na rynku polskim. Plopsa posiada do tej pory aż 6 parków tematycznych w Belgii, Holandii i Niemczech. Łączna liczba odwiedzających to 3 miliony klientów rocznie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Tematyzacja

Typowe dla parków Plopsa jest to, że są zbudowane wokół popularnych postaci Studia 100. Budowa Majalandu w Polsce jest więc bezpośrednim wynikiem sukcesu postaci Studia 100 w Polsce i idealnie pasuje do formuły rozrywkowej samej firmy.

d2wook1

Tak jak sugeruje nazwa parku, większa cześć tematyczna jest zaczerpnięta z popularności do pszczółki Mai. Film Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska został pokazany na początku tego roku w polskich kinach. Jest również serial telewizyjny o przygodach wesołej pszczółki, oraz Heidi który mogą oglądać widzowie TVP i TVP ABC. tła swoje specjalne miejsce w parku, gdzie są śnieżne krajobrazy tworząc typową atmosfera szwajcarskich gór. Trzeci temat, który można znaleźć w parku Majaland, to świat Vica Wikinga oraz Bumba. Nieznana jeszcze postać w Polsce, dostaje swoje specjalne miejsce w parku w postaci parku drogowego i atrakcji „Mali strażacy”. W ten sposób mały clown pojawia się również w Polsce dla najmłodszych.

Atrakcje i udogodnienia

Majaland Kownaty oferuje idealny wypoczynek w każdych warunkach pogodowych na łącznej powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Park składa się nie tylko z ogromnej, zadaszonej powierzchni, ale odwiedzający mogą również odwiedzić obszerną przestrzeń na zewnątrz. Oferujemy nie mniej niż 25 atrakcji, z których 17 znajduje się w części wewnętrznej, a pozostałe 8 na zewnątrz.
Oprócz szerokiej oferty atrakcji, w Majaland Kownaty znajduje się rόwnież restauracja oraz kilka punktów gastronomicznych, w których będą oferowane między innymi typowe polskie specjały.
W parku rόwież znajduje się sklep ‘Majaland Shop’, gdzie można będzie zakupić produkty powiązane z postaciami znajdującymi się w parku.

Plany na przyszłość

Otwarcie parku Majaland Kownaty nie oznacza, że park już został ukończony. Plopsa silnie kontynuuje politykę inwestycyjną w nowym parku tematycznym w Polsce. Niedawno rozpoczęła się budowa nowej atrakcji, drewniany coaster. Będzie to pierwszy drewniany coaster na terenie Polski, i jest to także uzupełnienie aktualnej oferty atrakcji w Majaland Kownaty. W celu realizacji tej inwestycji, nawiązaliśmy ponownie współpracę z firmą Great Coasters International, która wcześniej skonstruowała taki sam drewniany coaster “Heidi The Ride” w belgijskim parku Plopsaland De Panne.
Koszt nowej atrakcji wynosi 7,5 milionów euro.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zatrudnienia

Do eksploatacji samego parku są potrzebni lokalni pracownicy, stąd Majaland Kownaty tworzy 150 dodatkowych miejsc pracy w regionie.

d2wook1

Fakty

-Inwestycja: 20 milionόw euro
- Planowane inwestycje: 7,5 milionόw euro na drewniany coaster
- Powierzchnia wewnętrzna: 10.000 m2
- Powierzchnia zewnętrzna: 10.000 m2
- Całkowita powierzchnia, w tym parking i obszar rozszerzenia: 10 hektarów
- 25 atrakcji węwnatrz i na zewnątrz - 150 dodatkowych miejsc pracy (50 na pełnym etacie)
- Majaland Kownaty zawiera nie mniej niż 4000 m² dek racyjnego betonu natryskowego
- Wykorzystano ponad 1 km ogrodzenia z drewna

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2wook1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wook1