Trwa ładowanie...
d1p7vtm

Matt Moore

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Irlandia

Filmografia:

Rada nadzorcza (1954) (służący)

B.F.'s Daughter (1948) (Connecticut Mansion Butler)

d1p7vtm
Los Angeles Times
Źródło: Los Angeles Times

Matt Moore – życiorys

Matt Moore to urodzony w Irlandii amerykański aktor i reżyser. Był znany jako jeden z najlepszych i najprzystojniejszych młodych komików. Urodził się 8 stycznia 1888 roku. Miał trzech braci - Toma, Owena i Joe oraz siostrę Mary Moore. Wraz z rodzeństwem, w 1898 roku emigrował do Stanów Zjednoczonych jako pasażer na pokładzie statku S.S. Anchoria i został skontrolowany na Wyspie Ellis w maju 1896. Wszyscy zrobili kariery filmowe. Matt Moore ma swoją gwiazdę w kategorii Film kinowy w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Zmarł w Hollywood w wieku 72 lat. Bardzo lubił swoje dwa koty, które wystąpiły w kilku jego filmach. Mają również swoje gwiazdy w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd w sekcji zwierząt.

W 1912 roku miał miejsce debiut Matta Moora w produkcji Tangled Relations, gdzie wcielił się w postać ministra. Oprócz niego wystapili Florence Lawrence and Owen Moore. W 1913 roku Matt Moore odegrał znaczącą rolę w dramacie - Traffic in Souls.
Matt Moore zagrał u boku Lon Chaney and Mae Busch w kryminale/dramacie The Unholy Three (1925) jako Hector MacDonald. Wcielił się także w postać Stanley "Stan" Wentworth'a w Coquette (1929). Oprócz niego wystąpili Mary Pickford i Johnny Mack Brown. Filmem, który przynióśł mu sławę był "Fools in the Dark" (1924). Odgrywał tam scenę walki.
Z upływem czasu Matt Moore przyjmował mniejsze role, jednak cały czas była aktywny w filmowym świecie. Jego ostatnią rolą była postać Charlie Bates w horrorze/thrillerze I Bury the Living (1958), gdzie zagrał z Richard Boone i Theodore Bikel.

Matt Moore – wyróżnienia

8 stycznia 1960 roku przyznano mu gwiazdę w Alei Gwiazd w Hollywood.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p7vtm
d1p7vtm
d1p7vtm