Trwa ładowanie...
d40nvb3

Maya Rudolph

Najnowsze informacje
4.0
(4 głosy)
Oceń:
d40nvb3

Maya Rudolph jest znana szerokiej publiczności z amerykańskiego programu rozrywkowego „Saturdays Night Live”, w którym występuje od siedmiu lat. Od czasu swojego debiutu w roku 2000, Rudolph parodiuje takie postaci, jak Oprah Winfrey, Donatella Versace i Witney Houston.

Na małym ekranie wciela się w rolę Avy w komedii NBC „Up All Night”, w której występują również Christina Applegate i Will Arnett. Producentem tej serii jest Lorne Michaels. Rudolph niedawno zakończyła udział w produkcji „Jeszcze większe dzieci”, w której brali udział również Kevin James, David Spade, Adam Sandler i Chris Rock. Wystąpiła ostatnio w komedii Paula Feiga „Druhny”, która od swojej premiery 13 maja 2012 roku zarobiła 169 mln dolarów w U.S.A i zdobyła wiele prestiżowych nagród: film był nominowany do dwóch Oscarów oraz do Złotego Globu. Zdobył również: AFI Film Award w kategorii Najlepszy Film Roku, Critics Choice Movie Award 2012 za Najlepszy Film Komediowy, People’s Choice Award 2012 w kategorii Najlepszy Film Komediowy, oraz nagrodę Comedy Central 2012 dla Najlepszego Filmu. Aktorka użyczyła swojego głosu w filmach takich jak „Heca w zoo” oraz „Shrek 3”. Wystąpiła w tytułach: „Jeszcze większe dzieci”, „Ostatnia audycja” Roberta Altmana; „Idiokracja” Mike'a Judge, „50 pierwszych randek” Petera
Segala oraz „Chuck i Buck” Miguela Arteta. Rudolph ostatnio pojawiła się w filmie „Single od dziecka” w reżyserii Jennifer Westfeldt. W 2009 roku zdobyła dobre recenzje za rolę u boku Johna Krasinskiego w komediowym i wzruszającym filmie „Para na życie” w reżyserii Sama Mendesa, na podstawie scenariusza Dave Eggers i Vendela Vida.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40nvb3
d40nvb3
d40nvb3