Trwa ładowanie...
d468g90
d468g90

Motylek - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Halina (Katarzyna Kwiatkowska), mieszka ze swoją matką (Grażyna Barszczewska) i córką (Julia Czuraj) w jednym z prowincjonalnych, szarych miasteczek. Pracuje jako kasjerka w supermarkecie, tak jak inne kobiety, dużo ciężej niż powinna.

Pewnego dnia otrzymuje propozycję awansu od szefa - Eryka (Eryk Lubos), który zaczyna darzyć ją coraz większym zainteresowaniem. Halina w krótkim czasie zmienia się z kasjerki w szefową, która potrafi walczyć o utrzymanie swojej pozycji zawodowej.

Szybko przekonuje się jak wysoka cenę przyjdzie jej zapłacić za lepsze zarobki i poprawę standardu życia. Wokół niej rośnie niechęć dawnych koleżanek, a seria niefortunnych wypadków sprawi, że to, co zdobyła zniknie jak w baśni o złotej rybce. Jednak główna bohaterka nie podda się przeciwnościom losu, obudzi się w niej długo powstrzymywany bunt.

Film dotyka ważnych problemów, znanych z naszej wolnorynkowej rzeczywistości, gdzie w wyścigu po materialne dobra zaciera się wartość rzeczy dużo cenniejszych- takich jak przyjaźń czy własna godność. Poruszający dramat społeczny, zabawna komedia, trzymająca w napięciu opowieść o zdradzie… Sama reżyserka nazywa film feministycznym westernem.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

d468g90
d468g90
d468g90