Niemiecki reżyser Dieter Wedel oskarżony o molestowanie. "Wszyscy wiedzieli, że źle traktuje i upokarza aktorki"

Akcja #metoo zbiera żniwa w Niemczech. Dieter Wedel został oskarżony przez dwie aktorki o przemoc seksualną. 75-letni reżyser nie zgadza się z zarzutami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wedel na rozdaniu nagrod Shocking Shorts Award w 2012 r.
Wedel na rozdaniu nagrod Shocking Shorts Award w 2012 r. (Getty Images)

Wedel został oskarżony o molestowanie przez aktorki Jany Tempel i Patricię Thielmann na łamach tygodnika "Die Zeit". Reżyser miał się dopuścić wobec nich przemocy seksualnej w latach dziewięćdziesiątych. W artykule opisującym sprawę są wypowiedzi innych osób, w tym jego współpracowników, którzy potwierdzają, że byli świadkami niewłaściwych zachowań reżysera. Aktorka teatralna Corinna Harfouch powiedziała wprost, że "wszyscy wiedzieli o tym, że Wedel źle traktuje i upokarza aktorki. Taki był system, który wszyscy wspierali".

Sam reżyser miał kiedyś powiedzieć, że ma "ogromny temperament" i czasami "przekracza wszelkie granice", i że zdarzało mu się "ranić dumę i poczucie wartości aktorów i aktorek”. W odpowiedzi na zarzuty adwokat w jego imieniu przeprosił za to, że "na planie poddawał aktorów i aktorki nadmiernej i raniącej krytyce". Nie zgadza się jednak z oskarżeniami o molestowanie seksualne i zamierza bronić się w sądzie.

Niemieckie aktorki przyznały, że do publicznego oskarżenia reżysera skłoniła je akcja #metoo, która doprowadziła do ujawnienia serii przypadków molestowania seksualnego na całym świecie.

Zobacz: Sebastian Fabijański o granicach w seksie

<<enter caption here>> on July 3, 2012 in Munich, Germany. Getty Images
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.