Trwa ładowanie...
d2k51a8

Ona

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2k51a8

Rozgrywająca się w Los Angeles w niedalekiej przyszłości historia przedstawiona w filmie „Ona” /Her/ pokazuje losy Theodora (Joaquin Phoenix), uduchowionego i dość skomplikowanego faceta, który zarabia na życie pisząc innym przejmujące, osobiste listy. Uwagę poszukującego nowego celu w życiu, rozbitego po długim związku Theodora zwraca pewnego dnia zaawansowany system operacyjny, obiecujący intuicyjną i wyjątkową obsługę. System rządzi się swoimi prawami – aktywując go Theodor poznaje Samanthę, pogodnie brzmiący kobiecy głos (Scarlett Johansson), który, jak można przypuszczać, należy do wrażliwej, spostrzegawczej i zabawnej osoby. Z czasem potrzeby i pragnienia Samanthy wydają się narastać, podobnie rzecz ma się z Theodorem. Ta przedziwna przyjaźń wkrótce przeradza się we wzajemne zauroczenie i miłość.

Autor scenariusza i reżyser w jednej osobie Spike Jonze wnosi do tej współczesnej historii swój charakterystyczny, niekonwencjonalny styl, wnikliwie obserwując okiem kamery jak wygląda współczesna relacja dwojga ludzi i w jaki sposób ewoluuje miłość.

Jak sam mówi: „Jednym z najtrudniejszych aspektów relacji jest połączenie ze sobą z jednej strony całkowitej szczerości w związku, z drugiej intymności, a przy tym pozwolenie partnerowi czy partnerce, żeby postępowała w ten sam sposób. W związku stale zmieniamy się i wzrastamy, pozostaje zatem pytanie, do jakiego stopnia i jak często jesteśmy skłonni pozwolić naszym partnerom na wolność bycia tym, kim są naprawdę – w danej chwili, z dnia na dzień, czy też z roku na rok? Kim staną się z czasem i czy nadal będziemy w stanie darzyć ich uczuciem? Czy te osoby nadal będą kochać nas?”

Takie pytania pojawiają się w momencie, kiedy Theodore przynosi do domu najnowszej generacji system kontrolowany za pomocą głosu … i poznaje Samanthę. System jest reklamowany jako ten, który słucha i rozumie potrzeby użytkownika. Samatha zaś okazuje się być wysoce zaawansowanym systemem sztucznej inteligencji, z miejsca jest zatem ciepła i empatyczna. Wkrótce daje poznać się też z innej strony – jest niezależna, ma poczucie humoru oraz smykałkę do dociekania prawdy. Z czasem, przy bliższym poznaniu okaże się, że jej zakres emocjonalnego odczuwania jest niezwykle szeroki. Od momentu aktywacji Samantha robi szybkie postępy, podobnie rzecz się ma również z relacją jaka wiąże ją z Theodorem. Z czasem status Samanthy zmienia się z asystentki, na przyjaciółkę i zaufaną powierniczkę, później relacja staje się dużo, dużo bliższa. Nominowany do Oscara® reżyser Spike Jonze w swoim najnowszym filmie „Ona” /Her/ opowiada współczesne love story, pokazując jednocześnie stale ewoluującą naturę relacji, z towarzyszącymi jej
pułapkami oraz intymność w nowoczesnym świecie.

W filmie zagrali nominowani do Oscara® aktorzy: Joaquin Phoenix („Mistrz” /The Master/, „Spacer po linie” /Walk the Line/, „Gladiator”), Amy Adams („Mistrz” /The Master/, „Wątpliwość” /Doubt/), Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem” /The Girl With the Dragon Tattoo/), a także Olivia Wilde i Scarlett Johansson.

Producentami obrazu są Megan Ellison, Spike Jonze oraz Vincent Landay. W roli producentów wykonawczych wystąpili: Daniel Lupi, Natalie Farrey i Chelsea Barnard. Przy filmie pracowali znani z wcześniejszych produkcji Jonze’a: scenograf K.K. Barrett, montażysta Eric Zumbrunnen oraz projektant kostiumów Casey Storm, który współpracował z reżyserem przy „Gdzie mieszkają dzikie stwory” /Where the Wild Things Are/, „Adaptacji” /Adaptation/ oraz „Być jak John Malkovich” /Being John Malkovich/. W ekipie twórców filmu znaleźli się również operator Hoyte Van Hoytema („Szpieg” /Tinker Tailor Soldier Spy/) i montażysta Jeff Buchanan (produkcja HBO „Tell Them Anything You Want: A Portrait of Maurice Sendak”). Muzykę skomponował zespół Arcade Fire.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k51a8
d2k51a8
d2k51a8