Trwa ładowanie...
optymistki

"Optymistki" od 24 kwietnia w kinach

Share
"Optymistki" od 24 kwietnia w kinach
Źródło: East news
d2kpbid

Zawodniczki drużyny siatkarskiej *"Optymistki" nie rozegrały porządnego meczu od 30 lat. Aż do dziś. Obawiacie się starości? Królowa drużyny, Goro (98 lat), może zmienić wasze poglądy.*

Pomimo odbywanych co tydzień treningów, zawodniczki z drużyny siatkarskiej THE OPTIMISTS (66-98 l.) nie rozegrały żadnego meczu od 30 lat. Teraz jednak chcą to zrobić. Lecz przeciwko komu? Krążą pogłoski, że za szwedzką granicą istnieje drużyna przystojnych gentlemanów. Goro (98 l.) jest Królową drużyny uzbrojoną w silną wolę i parę różowych Converse'ów. Meczową strategią drużyny jest śmiech. Wielu z nas boi się starości. Być może te zawodniczki zmienią nasze poglądy.

Optymistki jest poruszającym, humorystycznym i wciągającym filmem dokumentalnym opowiadającym historię niezwykłej drużyny pochodzącej z miasteczka Hamar, w skład której wchodzą panie pomiędzy 66 a 98 rokiem życia. Pomimo cotygodniowych treningów odbywających się od 40 lat, drużyna nie rozegrała żadnego spotkania już od 30 lat. Teraz jednak decydują się, chcą w końcu z kimś zagrać. Kto miałby to być? Może znalazłaby się drużyna przystojnych gentlemanów z sąsiedniej wioski Brumunddal? A może będą musiały wybrać się aż do Szwecji aby znaleźć godnego przeciwnika?

d2kpbid

Goro, lat 98, jest Królową drużyny. Jej silna wola, radość, jaką czerpie z życia i para różowych Converse'ów, to wszystko elementy, które czynią z niej ucieleśnienie życiowej filozofii drużyny. Poza tym Goro zmaga się też z dolegliwościami podeszłego wieku. Samotność i tęsknota często pukają do jej drzwi. W tych chwilach nadrzędnym jest wywalczenie swojej drogi wśród wyzwań oraz ustalenie sobie nowych celów.

Film pokazuje ją i jej drużynę w życiu codziennym i na boisku - od chwili, kiedy decydują się na rozegranie ostatniego meczu, podczas przygotowań, aż do momentu spotkania na parkiecie z przeciwnikiem. Szybko strategia drużyny wychodzi na jaw - śmiech, trening, duch zespołu, haftowanie kwiatów i być może kilku przystojnych Szwedów?

d2kpbid

Podziel się opinią

Share
d2kpbid
d2kpbid