Trwa ładowanie...
film
02-12-2011 16:19

''Paparazzi'': czy EFA nagrodzi film?

''Paparazzi'': czy EFA nagrodzi film?Źródło: Wajda Studio
d17e4y8
d17e4y8

Już wkrótce dowiemy się czy „Paparazzi” Piotra Bernasia otrzyma Europejską Nagrodę Filmową. Dwudziesta czwarta gala wręczenia nagród Europejskiej Akademii Filmowej odbędzie się 3 grudnia w Berlinie.

Wyprodukowany przez Wajda Studio dokument „Paparazzi” to debiut Piotra Bernasia. W oświadczeniu jury przyznającego temu filmowi nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego czytamy: "Polski film Paparazzi śledzi profesjonalistę, który wykonuje brudną robotę fotografa brukowców, i jednocześnie opisuje duszę człowieka mierzącego się zarówno z okrutną rzeczywistością historii jak i małymi problemami życia codziennego. Po obejrzeniu tego filmu może nawet Polański pozwoli się sfotografować."

O tym, co łączy reżysera – byłego fotoreportera z jego bohaterem, Przemysławem Stoppą – polskim paparazzi, Bernaś w wywiadzie dla Polish Docs mówi: „Konfrontacja ta była wielopoziomowa – odmienne światopoglądy i odmienne zainteresowania, odmienny sposób pracy i tematyka. Jedyna rzecz, która nas łączyła to fotografia i przystosowanie do tzw. trudnych warunków. Świat mediów, w którym kiedyś pracowałem, gdzieś w moim przeświadczeniu umarł. Obecny świat mediów, to w dużej mierze świat Przemka Stoppy. Świat, z którego sam się wykluczyłem”. „Paparazzi” to film o świecie pogubionych wartości i nagiętych zasad – pokazuje jednak, że zawsze mamy szansę, aby zdecydować, jakim człowiekiem będziemy jutro.

Dotychczas dokument otrzymał m.in. nominację do nagrody Silver Eye (East Silver Market, Czechy), Dyplom Honorowy podczas Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu” w Łodzi oraz Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na International Film&Music Festival w Rydze. „Paparazzi” znalazł się także w oficjalnej selekcji zakończonego niedawno Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie (IDFA), gdzie pojawił się w sekcji studenckiej. Była to jego holenderska premiera. Wśród nominowanych do tegorocznych Nagród EFA znalazły się jeszcze dwa inne polskie tytuły – „Opowieści z chłodni” Grzegorza Jaroszuka (w kategorii filmu krótkometrażowego) oraz „Essential Killing” Jerzego Skolimowskiego (nominacja dla Adama Sikory za zdjęcia).

3 grudnia poznamy również laureatów Festiwalu Plus Camerimage, gdzie w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych obok „Paparazziego”, którego autorami zdjęć są Łukasz Żal wraz z Piotrem Bernasiem, znalazł się również inny tytuł wyprodukowany przez Wajda Studio – „Decrescendo” (reż. Marta Minorowicz) ze zdjęciami Pawła Chorzępy.

d17e4y8

**[

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d17e4y8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17e4y8