Trwa ładowanie...
d6qzl3t

Parnassus

Najnowsze informacje
3.3
(177 głosów)
Oceń:
1
d6qzl3t

"Parnassus" to fantastyczna opowieść filmowa wyreżyserowana przez Terry'ego Gilliama z gwiazdorską obsadą: Heath Ledger, Johnny Depp, Colin Farrell, Jude Law, Christopher Plummer i Tom Waits.

O najnowszym filmie Terry'ego Gilliama głośno zrobiło się już w czasie trwania zdjęć, gdy jeden z głównych aktorów obsady Heath Ledger zmarł po przedawkowaniu leków. W momencie śmierci Ledgera zdjęcia do filmu były gotowe dopiero w połowie.

Reżyser postanowił kontynuować swój projekt realizując brakujące sceny z pomocą efektów specjalnych i z udziałem trzech przyjaciół aktora: Johnny'ego Deppa, Colina Farrella i Jude’a Lawa, którzy cały swój dochód z "The Imaginarium of Doctor Parnassus", postanowili przekazać osieroconej córce Heath’a Matyldzie.

Specyfika roli Heath’a Ledgera, polegająca na ciągłej zmianie wyglądu zewnętrznego, pozwoliła w efekcie mistrzowsko wykreować jednego bohatera aż czterem aktorom.

Film opowiada o niesamowitym doktorze Parnassusie, wędrującym po świecie wraz ze swoim objazdowym przedstawieniem. Podróżuje z nim jego nastoletnia córka Valeria, marząca o ucieczce i normalnym życiu w idealnym domu; ironicznie i pesymistycznie patrzący na świat karzeł Percy oraz przygarnięty przed laty gdzieś po drodze młody chłopak Anton, zajmujący się magicznymi sztuczkami.

Tworzą oni zgraną trupę kuglarzy, próbujących jakoś związać koniec z końcem. Mimo nieprzeciętnych umiejętności Parnassusa wszędzie towarzyszy im niepowodzenie. Mało kto zwraca uwagę na coś tak tandetnego, archaicznego i tajemniczego jak cyrkowa buda, którą wędrują. A przecież doktor ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6qzl3t
d6qzl3t
d6qzl3t