Trwa ładowanie...
d3jtdbc

Piotr Cugowski

Najnowsze informacje
4.8
(73 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lublin

Filmografia:
Programy:
Dyskografia:

"Dzieci wszystkich gwiazd" (2003) - album studyjny z zespołem Bracia
"Fobrock" (2005) - album studyjny z zespołem Bracia
"A Tribute to Queen" (2008) - album z zespołem Bracia
"Kolędy" (2009) - album z zespołem Bracia
"Zapamiętaj" (2009) - album studyjny z zespołem Bracia
"Zmienić zdarzeń bieg" (2013) - album studyjny z zespołem Bracia

d3jtdbc
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Piotr Cugowski to polski muzyki, wokalista i autor tekstów. Rozpoznawalność zyskał jako członek zespołu Bracia. Przez lata współpracował studyjnie z wieloma artystami, a także próbował swoich sił jako juror i trener w programie "The Voice of Poland". W 2004 roku zadebiutował jako aktor w roli Mokrego w filmie Marka Rębacza "Atrakcyjny pozna panią". Prywatnie jest synem Krzysztofa Cugowskiego, lidera Budki Suflera.

Piotr Cugowski - życiorys

Piotr Cugowski urodził się 5 października 1979 roku w Lublinie jako syn Małgorzaty i Krzysztofa Cugowskich. Ojciec muzyka jest liderem popularnego zespołu Budka Suflera. Uczęszczając do szkoły średniej artysta wspołpracował między innymi z zespołami In Tenebris oraz Tipsy Train, z którymi odnosił pierwsze sukcesy. Piotr Cugowski jest jednym z trzech synów Krzysztofa Cugowskiego: jego bracia to Krzysztof oraz Wojciech. Z drugim z nich Piotr założył formację Bracia, z którą odnosił spore sukcesy na polskim rynku.

Piotr Cugowski - kariera muzyczna

w 1997 roku Piotr Cugowski rozpoczął współpracę ze swoim bratem Wojciechem, z którym założył zespół rockowy Bracia. Zanim jednak osiągnęli pierwsze sukcesy to pierwszym przełomem w jego karierze było otrzymanie głównej nagrody podczas Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze. W 2003 roku na rynek trafił debiutancki album formacji Bracia, "Dzieci wszystkich gwiazd", jednak to dopiero wydany dwa lata później krążek "Fobrock" okazał się komercyjnym sukcesem. Grupa wydała łącznie kilka albumów studyjnych, które odnosiły sukcesy na polskiej liście sprzedaży.

W ciągu wieloletniej kariery Piotr Cugowski współpracował studyjnie z wieloma gwiazdami muzyki rozrywkowej, a ponadto działał z kompozytorem Adamem Sztabą i znanym tekściarzem Jackiem Cyganem. Do artystów, z którymi współpracował Piotr Cugowski możemy zaliczyć między innymi Jana Borysewicza, Seweryna Krajwskiego i zespół Banda i Wanda. Przez lata Piotr Cugowski działał też charytatywnie i brał udział w akcjach społecznych i obywatelskich.

Piotr Cugowski - filmografia

Debiut aktorski Piotra Cugowskiego miał miejsce w 2004 roku, gdy muzyk zagrał Mokrego w filmie fabularnym Marka Rębacza "Atrakcyjny pozna panią...". Kilka lat później wystąpił w musicalu "Krzyżacy" w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego. W 2007 roku Piotr Cugowski został zaangażowany jako juror do telewizyjnego show "MTV Rockuje!", a rok później pojawił się w programie "Przebojowa noc" Janusza Józefowicza, gdzie wykonał cover utworu "Roxanne" z repertuaru The Police. W późniejszych latach artysta był też trenerem w formacie "The Voice of Poland". Nagrywał również utwory do polskich produkcji kinowych i udzielał głosu w dubbingu postaci animowanych.

Piotr Cugowski - życie prywatne

Piotr Cugowski urodził się w Lublinie. Jego rodzicami są Małgorzata Cugowska oraz Krzysztof Cugowski. Muzyk jest mężem Elizy Tokarczyk, dziennikarki telewizyjnej, z którą wziął ślub w 2008 roku. Trzy lata później Piotr Cugowski i Eliza Tokarczyk doczekali się narodzin syna, Piotra. Artysta ma 180 centymetrów wzrostu i w 2018 roku skończył 39 lat.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jtdbc
d3jtdbc
d3jtdbc