Trwa ładowanie...
d3h3di9

Pogorzelisko

Najnowsze informacje
2.9
(17 głosów)
Oceń:
d3h3di9

Podczas lektury testamentu swojej matki u notariusza Lebela, rodzeństwo Jeanne i Simon Marwan otrzymuje dwie koperty przeznaczone dla ich ojca, którego uważali za zmarłego oraz dla brata, o którego istnieniu nie mieli pojęcia.

Jeanne odnajduje w tym klucz do milczenia matki na kilka ostatnich tygodni przed śmiercią. Decyduje się natychmiast wyjechać na Bliski Wschód, by poznać nieznaną dotąd przeszłość swojej rodziny.

Simon nie przywiązuje tak wielkiej wagi do pośmiertnej prośby matki. Jednak miłość do siostry zmusza go do dołączenia się do Jeanne w podróży do kraju przodków śladem matki, tak odmiennej od tej, którą znał.

Wspierane przez notariusza Lebela rodzeństwo ponownie poznaje historię matki, odkrywając tragiczne przeznaczenie wykute przez wojnę i nienawiść oraz... odwagę wyjątkowej kobiety.

Adaptacja znanej sztuki Wajdi Mouawada "Incendies", jest bulwersującym poszukiwaniem wtajemniczenia, które łączy horror wojny z siłą niezatartego dziedzictwa. To walka między spiralą nienawiści, a wielką siłą, by przetrwać. „Pogorzelisko“ to zdobywca grand prix na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz kanadyjski kandydat do Oscara.

Pogorzelisko
Tytuł oryginalny

Incendies

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

28.01.2011

Czas trwania

130 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h3di9
d3h3di9
d3h3di9