WP

Pokażą horrory w katedrze. Czy to profanacja

Katedra w Derby w Anglii stała się miejscem pokazu dwóch horrorów. Wierni protestują; proboszcz się broni. Czy to profanacja czy też katedra należy do wszystkich?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fragment z filmu "Kult" z 1973 roku. Czy pasuje do kościoła?
Fragment z filmu "Kult" z 1973 roku. Czy pasuje do kościoła? (Materiały prasowe)
WP

7 września ma się rozpocząć w katedrze w miejscowości Derby w Anglii przegląd filmowy.

W programie m.in. komedia grupy Monty Python „Żywot Briana” – odważna satyra na życie Jezusa; „Zakonnica w przebraniu” z Whoopi Goldberg. Ale także dwa horrory: „Kult” (The Wicker Man) z 1973 roku oraz „Nie oglądaj się teraz” („Don’t Look Now”) także z 1973 roku.

Proboszcz powiedział stacji BBC, że te filmy „nie pokażą Bogu niczego, czego On nie widział wcześniej. To filmy o wierze i jej utracie. Katedra jest miejscem dla wszystkich i powinna służyć wszystkim ludziom w Derby. Chcemy otworzyć katedrę na nowych ludzi. Katedra nie należy tylko do mnie i do wiernych, ona należy do miasta. A w Derby mieszkają różni ludzie.”

WP

W filmie „Kult” można zobaczyć nagą kobietę, pogańskie rytuały i spalenie mężczyzny żywcem. W „Nie oglądaj się teraz” także jest graficzna scena erotyczna.

Materiały prasowe
Podziel się

Okoliczni księża i wierni widzą sprawę inaczej niż odważny proboszcz. Mówią, że w Derby są przecież kina multipleksy, gdzie można te filmy pokazać, a kościół jest miejscem sakralnym, świętym i nie powinno być kalane i profanowane w taki sposób.

– Przecież w tym miejscu kilka godzin po seansie ludzie będą przyjmować komunię świętą – mówią BBC inni księża.

WP
Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP