Trwa ładowanie...

Pokażą horrory w katedrze. Czy to profanacja

Katedra w Derby w Anglii stała się miejscem pokazu dwóch horrorów. Wierni protestują; proboszcz się broni. Czy to profanacja czy też katedra należy do wszystkich?

Share
Pokażą horrory w katedrze. Czy to profanacjaŹródło: Materiały prasowe
d2zxzo0

7 września ma się rozpocząć w katedrze w miejscowości Derby w Anglii przegląd filmowy.

W programie m.in. komedia grupy Monty Python „Żywot Briana” – odważna satyra na życie Jezusa; „Zakonnica w przebraniu” z Whoopi Goldberg. Ale także dwa horrory: „Kult” (The Wicker Man)
z 1973 roku oraz „Nie oglądaj się teraz” („Don’t Look Now”) także z 1973 roku.

Proboszcz powiedział stacji BBC, że te filmy „nie pokażą Bogu niczego, czego On nie widział wcześniej. To filmy o wierze i jej utracie. Katedra jest miejscem dla wszystkich i powinna służyć wszystkim ludziom w Derby. Chcemy otworzyć katedrę na nowych ludzi. Katedra nie należy tylko do mnie i do wiernych, ona należy do miasta. A w Derby mieszkają różni ludzie.”

d2zxzo0

W filmie „Kult” można zobaczyć nagą kobietę, pogańskie rytuały i spalenie mężczyzny żywcem. W „Nie oglądaj się teraz” także jest graficzna scena erotyczna.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Okoliczni księża i wierni widzą sprawę inaczej niż odważny proboszcz. Mówią, że w Derby są przecież kina multipleksy, gdzie można te filmy pokazać, a kościół jest miejscem sakralnym, świętym i nie powinno być kalane i profanowane w taki sposób.

– Przecież w tym miejscu kilka godzin po seansie ludzie będą przyjmować komunię świętą – mówią BBC inni księża.

d2zxzo0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zxzo0