Trwa ładowanie...
"Pokot" antychrześcijański? Agnieszka Holland odpowiada [WIDEO]
Aktualności

"Pokot" antychrześcijański? Agnieszka Holland odpowiada [WIDEO]

Po światowej premierze „Pokotu” Cezary Gmyz, dziennikarz i korespondent TVP w Berlinie, określił film mianem dzieła „głęboko antychrześcijańskiego”. Do tych słów ustosunkowała się Agnieszka Holland, która była gościem Telewizji WP w porannym programie #dziendobryWP. - Dla mnie pewna część polskiego Kościoła katolickiego jest antychrześcijańska. Mamy troszkę inne wyobrażenie na temat chrześcijaństwa, pan Gmyz i ja - mówiła reżyserka. Co dokładnie miała na myśli artystka? Koniecznie obejrzyjcie poniższy fragment rozmowy.
Share
d11d90i

W trakcie tego samego wywiadu prowadząca zapytała nominowaną do Oscara artystkę, czy zgadza się z powiedzeniem, że reżyser jest tak dobry, jak jego ostatni film. Co powiedziała Holland? Jak podsumowała reakcję berlińskiej publiczności na jej najnowszy film? Posłuchajcie.

Akcja „Pokotu” rozgrywa się w przepięknie sfilmowanej przez Jolantę Dylewską Kotlinie Kłodzkiej, gdzie dochodzi do serii morderstw. Według głównej bohaterki (Agnieszka Mandat) toczy się tutaj otwarta wojna między ludźmi i zwierzętami. Kłóci się to z opinią księdza (Marcin Bosak), prokuratora (Tomasz Kot) i myśliwych (Andrzej Grabowski, Borys Szyc). Poniżej znajdziecie naszą recenzję filmu.

d11d90i
d11d90i

Podziel się opinią

Share
d11d90i
d11d90i