WP

”Poland: The Royal Tour”: Widzowie poznają Polskę, jakiej jeszcze nie znali

”Poland: The Royal Tour” to film dokumentalny, który przedstawi Polskę w nowym świetle. Produkcja zrealizowana jest przez dziennikarza Petera Greenberga wraz z Polska Fundacją Narodową dla amerykańskiej telewizji PBS. Gospodarzem filmu został premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
”Poland: The Royal Tour”: Widzowie poznają Polskę, jakiej jeszcze nie znali
”Poland: The Royal Tour”: Widzowie poznają Polskę, jakiej jeszcze nie znali (East News)
WP

”Poland: The Royal Tour” – film dokumentalny o Polsce

”Poland: The Royal Tour” to film dokumentalny, który został nagrany w ramach cyklu programów ”The Royal Tour”. Seria przedstawia historię, kulturę i przyrodę najciekawszych państw świata. Konwencja produkcji opiera się na tym, że przewodnikiem oprowadzającym widza jest szef danego państwa lub rządu.

Plan zdjęciowy odbywał się na obszarze całego kraju i stanowił olbrzymie wyzwanie pod kątem organizacyjnym. Produkcja realizowana była od września do listopada 2018 r. przez trzy ekipy operatorskie.

WP

– To naprawdę wielki sukces, że udało się nam przekonać producentów do realizacji programu „The Royal Tour” w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na premierę, która odbędzie się w Los Angeles. Film jest świetny i mamy nadzieję, że widzowie na całym świecie poznają Polskę, jakiej jeszcze nie znali – mówi Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

W filmie dokumentalnym zobaczymy takie miejsca jak: Warszawa, Wrocław, Kraków, Wieliczka, obóz Auschwitz Birkenau, Malbork, Gdynia i Góry Świętokrzyskie.

Na kanale Petera Greenberga na YouTube można już obejrzeć zwiastuny filmu. W jednym z nich tłumaczy, dlaczego do roli narratora powołano premiera Morawieckiego.

- Naszym przewodnikiem w tej nietypowej podróży będzie człowiek, który dobrze zna historię tego kraju, bo był w dużej mierze jej częścią. W wieku zaledwie 11 lat działał w podziemiu, w wieku 19 lat porwano go, wielokrotnie był zatrzymany i bity przez służby specjalne - mówi Peter Greenberg.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP