Trwa ładowanie...

”Poland: The Royal Tour”: Widzowie poznają Polskę, jakiej jeszcze nie znali

”Poland: The Royal Tour” to film dokumentalny, który przedstawi Polskę w nowym świetle. Produkcja zrealizowana jest przez dziennikarza Petera Greenberga wraz z Polska Fundacją Narodową dla amerykańskiej telewizji PBS. Gospodarzem filmu został premier Mateusz Morawiecki.

”Poland: The Royal Tour”: Widzowie poznają Polskę, jakiej jeszcze nie znaliŹródło: East News
d20664z
d20664z

”Poland: The Royal Tour” – film dokumentalny o Polsce

”Poland: The Royal Tour” to film dokumentalny, który został nagrany w ramach cyklu programów ”The Royal Tour”. Seria przedstawia historię, kulturę i przyrodę najciekawszych państw świata. Konwencja produkcji opiera się na tym, że przewodnikiem oprowadzającym widza jest szef danego państwa lub rządu.

Plan zdjęciowy odbywał się na obszarze całego kraju i stanowił olbrzymie wyzwanie pod kątem organizacyjnym. Produkcja realizowana była od września do listopada 2018 r. przez trzy ekipy operatorskie.

– To naprawdę wielki sukces, że udało się nam przekonać producentów do realizacji programu „The Royal Tour” w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na premierę, która odbędzie się w Los Angeles. Film jest świetny i mamy nadzieję, że widzowie na całym świecie poznają Polskę, jakiej jeszcze nie znali – mówi Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

W filmie dokumentalnym zobaczymy takie miejsca jak: Warszawa, Wrocław, Kraków, Wieliczka, obóz Auschwitz Birkenau, Malbork, Gdynia i Góry Świętokrzyskie.

d20664z

Na kanale Petera Greenberga na YouTube można już obejrzeć zwiastuny filmu. W jednym z nich tłumaczy, dlaczego do roli narratora powołano premiera Morawieckiego.

- Naszym przewodnikiem w tej nietypowej podróży będzie człowiek, który dobrze zna historię tego kraju, bo był w dużej mierze jej częścią. W wieku zaledwie 11 lat działał w podziemiu, w wieku 19 lat porwano go, wielokrotnie był zatrzymany i bity przez służby specjalne - mówi Peter Greenberg.

d20664z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20664z