ycipk-2pm03n
ycipk-2pm03n

Rouille et d'os, De - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

“Rust and Bone” (francuski tytuł - De rouille et d'os) to belgijsko-francuski dramat z 2012 roku. Za reżyserię, scenariusz i produkcję odpowiada Jacques Audiard, zaś za muzykę Alexandre Desplat. Zdjęcia były realizowane we Francji oraz Belgii. Film był w 2012 roku nominowany do Złotej Palmy na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Obraz kosztował ponad 16 milionów euro.

Obraz powstał w oparciu o zbiór opowiadań Craiga Davidsona, których akcja rozgrywa się w surowym świecie hazardzistów, zawodowych bokserów, organizatorów walk psów i ludzi uzależnionych od seksu. 25-letnia główna bohaterka zakochuje się w zawodowym trenerze orek.

Ali (Matthias Schoenaerts) zostaje sam z pięcioletnim dzieckiem. Sam (Armand Verdure) jest jego synem, ale ledwo się znają. Bezdomny, bez grosza przy duszy i pozbawiony przyjaciół, Ali znajduje schronienie u swojej siostry Anny (Corinne Masiero) w Antibes, na południu Francji. Tam wszystko nabiera jaśniejszych barw. Ali dostaje pracę ochroniarza w nocnym klubie. Podczas jednej z awantur w klubie pomaga Stephanie (Marion Cotillard). Piękna i pełna rezerwy, Stéphanie wydaje się być nieosiągalna, ale Aliemu udaje się zostawić jej swój numer telefonu.

Stephanie trenuje orki w Marineland. Kiedy jeden z występów kończy się tragedią, telefon w środku nocy sprawia, że ponownie się spotykają. Tym razem Stephanie przykuta jest do wózka inwalidzkiego: straciła nogi i złudzenia. Pozbawiona współczucia obecność Aliego staje się dla Stéphanie kołem ratunkowym. Pod jej wpływem także Ali przechodzi przemianę. Kobieta wraca do życia. Oboje starają się przetrwać w świecie, w którym na sprzedaż wystawia się siłę, piękno i młodość, a jedynymi wartościami, jakie nie są na sprzedaż są zaufanie, prawda, lojalność i miłość. Odwaga przejawia się tutaj w bardzo różnych formach.

ycipk-2pm03n

W filmie „Rust and Bone” w rolach głównych zagrali: Marion Cotillard jako Stéphanie, Matthias Schoenaerts – Ali, Bouli Lanners – Martial, Céline Sallette – Louise, Corinne Masiero – Anna, Alex Martin, Tibo Vandenborre, Mourad Frarema – Foued, Jean-Michel Correia – Richard.

Tytuł oryginalny

Rouille et d'os, De

Gatunek

dramat, melodramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

08.02.2013

Czas trwania

120 min.

Obsada
ycipk-2pm03n
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2pm03n
ycipk-2pm03n