Trwa ładowanie...
ddhem0g

Rouille et d'os, De

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
ddhem0g

“Rust and Bone” (francuski tytuł - De rouille et d'os) to belgijsko-francuski dramat z 2012 roku. Za reżyserię, scenariusz i produkcję odpowiada Jacques Audiard, zaś za muzykę Alexandre Desplat. Zdjęcia były realizowane we Francji oraz Belgii. Film był w 2012 roku nominowany do Złotej Palmy na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Obraz kosztował ponad 16 milionów euro.

Obraz powstał w oparciu o zbiór opowiadań Craiga Davidsona, których akcja rozgrywa się w surowym świecie hazardzistów, zawodowych bokserów, organizatorów walk psów i ludzi uzależnionych od seksu. 25-letnia główna bohaterka zakochuje się w zawodowym trenerze orek.

Ali (Matthias Schoenaerts) zostaje sam z pięcioletnim dzieckiem. Sam (Armand Verdure) jest jego synem, ale ledwo się znają. Bezdomny, bez grosza przy duszy i pozbawiony przyjaciół, Ali znajduje schronienie u swojej siostry Anny (Corinne Masiero) w Antibes, na południu Francji. Tam wszystko nabiera jaśniejszych barw. Ali dostaje pracę ochroniarza w nocnym klubie. Podczas jednej z awantur w klubie pomaga Stephanie (Marion Cotillard). Piękna i pełna rezerwy, Stéphanie wydaje się być nieosiągalna, ale Aliemu udaje się zostawić jej swój numer telefonu.

Stephanie trenuje orki w Marineland. Kiedy jeden z występów kończy się tragedią, telefon w środku nocy sprawia, że ponownie się spotykają. Tym razem Stephanie przykuta jest do wózka inwalidzkiego: straciła nogi i złudzenia. Pozbawiona współczucia obecność Aliego staje się dla Stéphanie kołem ratunkowym. Pod jej wpływem także Ali przechodzi przemianę. Kobieta wraca do życia. Oboje starają się przetrwać w świecie, w którym na sprzedaż wystawia się siłę, piękno i młodość, a jedynymi wartościami, jakie nie są na sprzedaż są zaufanie, prawda, lojalność i miłość. Odwaga przejawia się tutaj w bardzo różnych formach.

W filmie „Rust and Bone” w rolach głównych zagrali: Marion Cotillard jako Stéphanie, Matthias Schoenaerts – Ali, Bouli Lanners – Martial, Céline Sallette – Louise, Corinne Masiero – Anna, Alex Martin, Tibo Vandenborre, Mourad Frarema – Foued, Jean-Michel Correia – Richard.

Rouille et d'os, De
Tytuł oryginalny

Rouille et d'os, De

Gatunek

dramat, melodramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

08.02.2013

Czas trwania

120 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddhem0g
ddhem0g
ddhem0g