Trwa ładowanie...
dgkv46e

Selena Gomez

Najnowsze informacje
4.3
(372 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Grand Prairie, Teksas, USA

Filmografia:
Dyskografia:

"Stars Dance" - 2013
"For You" - 2014
"Revival" - 2015

dgkv46e
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Selena Gomez wkroczyła do przemysłu rozrywkowego dzięki występom w produkcjach Disney Channel, głównie "Czarodziejom z Waverly Place". Gdy jej kariera nabrała tempa, zaczęła też rozwijać się muzycznie.

Selena Gomez – filmy

Początki kariery filmowej Seleny Gomez sięgają 2002 roku, gdy jako dziesięciolatka zagrała w serialu "Barney i przyjaciele". Później udało jej się wystąpić w filmach "Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd" i "Strażnik Teksasu: Próba ognia" (2005). Były to niewielkie role, ale wkrótce jednak jej kariera miała nabrać tempa.

Ten przełom nastąpił w 2007 roku, gdy wcieliła się w Alex Russo, jedną z głównych postaci serialu komediowym "Czarodzieje z Waverly Place", emitowanego przez Disney Channel. Selenę Gomez można było oglądać w tej produkcji do 2012 roku. Przez ten czas aktorka stała się rozpoznawalna wśród młodej widowni i rozpoczęła karierę muzyczną.

Poza serialem o "Czarodziejach" Selena Gomez wystąpiła w komedii muzycznej "Kopciuszek: Roztańczona historia" (2008), filmach familijnych "Program ochrony Księżniczek" (2009) i "Ramona i Beezus" (2010), a także w filmie "Monte Carlo" (2011). Znacznym kontrastem do tych produkcji była rola Seleny Gomez w dramacie kryminalnym z Jamesem Franco i Vanessą Hudgens – "Spring Breakers" (2012).

W filmografii Seleny Gomez znalazły się też następujące tytuły: "Wyścig po życie" (2013), "Behaving Badly" (2014), "Bez kompasu" (2014), "Sąsiedzi 2" (2016), "W niepewnym boju" (2016) i "Opiekun" (2016).

Selena Gomez – dubbing

Dorobek artystyczny Seleny Gomez obejmuje też pracę w dubbingu przy animacjach "Horton słyszy Ktosia", "Artur i zemsta Maltazara", "Artur i Minimki 3. Dwa światy", "Hotel Transylwania", "Hotel Transylwania 2", "Hotel Transylwania 3" i przy krótkometrażowym filmie animowanym "Puppy". Selenę można usłyszeć również w roli jednego z narratorów w dokumencie "Girl Rising" (2013).

Selena Gomez i branża filmowa

Aktywność Seleny Gomez w świecie filmu nie ogranicza się jedynie do aktorstwa. Pracowała też jako producent wykonawczy przy filmie "Czarodzieje powracają: Alex kontra Alex", serialu "Trzynaście powodów" i serii telewizyjnej "Rising".

Selena Gomez – kariera muzyczna

W 2009 roku artystka założyła pop-rockowy zespół Selena Gomez & the Scene, który działał do 2013 roku. W tym czasie wydał trzy albumy: "Kiss & Tell" (2009), "A Year Without Rain" (2010) i "When the Sun Goes Down" (2011).

Po zakończeniu działalności zespołu piosenkarka rozpoczęła solową karierę muzyczną. Najbardziej znane piosenki Seleny Gomez, które plasowały się wysoko na listach muzycznych hitów, to m.in. "Good For You", "Come & Get It", "Love You Like A Love Song", "The Heart Wants What It Wants" czy "Same Old Love".

Selena Gomez dołączyła więc do grona gwiazd Disneya, które zaistniały również na scenie muzycznej. Należą do nich także Miley Cyrus, Demi Lovato, Zac Efron czy Nick Jonas.

Selena Gomez – ciekawostki

  • Ulubioną aktorką i wzorem do naśladowania Seleny Gomez jest Rachel McAdams.
  • Selena Gomez swoje imię zawdzięcza meksykańskiej piosenkarce Selenie Quintanilli-Perez
  • Selena i jej przyjaciółka Demi Lovato wspólnie prowadziły "The Demi and Selena Show".
  • Jako pierwsza w historii zdobyła 100 mln obserwatorów na Instagramie.
  • Na rynek trafiły perfumy sygnowane nazwiskiem piosenkarki – "Selena Gomez by Selena Gomez" (2012) i "Vivamore by Selena Gomez" (2013).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgkv46e
dgkv46e
dgkv46e