Trwa ładowanie...
d3lf0io

''Tomasz Ossoliński. Before the Show'' - zobacz zwiastun!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Tomasz Ossoliński. Before the Show'' - zobacz zwiastun!
(mat. dystrybutora)
d3lf0io

„On zawojuje świat” – zachwyca się Dominika Kulczyk, a Monika Olejnik dodaje: „Jego rzeczy są niezwykłe”. Tomasz Ossoliński – wizjoner polskiej mody, jeden z najznakomitszych polskich projektantów już 13 czerwca zabierze kinowych widzów za kulisy świata polskiej mody w filmie „Tomasz Ossoliński. Before the Show”. Tymczasem już teraz możemy obejrzeć zwiastun tego absolutnie wyjątkowego dokumentu.

Zwiastun:

Ten film budzi we mnie skrajnie pozytywne emocje” – zachwyca się Harel, autorka znanego bloga. „To film, który powinien być pokazywany w szkołach mody, z pewnością zainteresuje także szerszą publiczność, bo daje niezwykłą perspektywę poznawczą” - przekonuje Elżbieta Szawarska z Vu Mag – „rzadko się zdarza, żeby udokumentowany był sam proces tworzenia kolekcji: współpraca z krojczym, produkcja przemysłowa czy proces obszywania poszczególnych egzemplarzy”. „To zaskakująco nieprzesłodzony portret polskiego projektanta. Jeżeli ktoś zastanawia się, skąd w ogóle wziął się Tomek Ossoliński, ile zawdzięcza sobie a ile innym ludziom, w tym filmie na te pytania też znajdzie odpowiedź” – dodaje znany dziennikarz, Piotr Zachara.

W filmie „Tomasz Ossoliński. Before the Show” po raz pierwszy zostanie pokazana kolekcja, której nie prezentowano nigdy szerokiej publiczności. Efektowny pokaz, w strugach deszczu, odbył się bez udziału fotoreporterów i kamer. Ten film to przede wszystkim historia trzytygodniowych przygotowań do pokazu, który niczym spektakl dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach.

Tomasz Ossoliński jako 18-latek wkroczył do fabryki ubrań „Bytom” na Śląsku, aby przez kilka lat szkolić rzemiosło i odkryć swoją największą życiową namiętność – modę. Jest jedynym projektantem, który z dumą mówi o sobie, że jest krawcem. Szerokiej publiczności Ossoliński znany jest jako mentor projektantów z programu Project Runway. Ossoliński słynie z oryginalnych rozwiązań- jako pierwszy zorganizował pokaz mody w charakterze spektaklu z rozbudowaną scenografią oraz zrealizował pierwszy polski fashion film „Hugenoci” z gościnnych udziałem Charlotte Rampling.

d3lf0io

Reżyserką dokumentu „Tomasz Ossoliński. Before the Show” jest Judyta Fibiger, która temat mody podejmowała już we wcześniejszym filmie „Political Dress”. Fibiger jest także producentką doskonale przyjętego dokumentu „Beats of Freedom – Zew wolności”.

Elektryzującą muzykę do filmu „Tomasz Ossoliński. Before the Show” skomponował Daniel Bloom („Nieulotne”, „Wszystko co kocham”).

d3lf0io

Podziel się opinią

Share
d3lf0io
d3lf0io