Trwa ładowanie...

TOP 5: Filmy o UFO

Czy UFO istnieje? gdzie wylądowało ufo? gdzie widziano ufo? kto widział ufo? Odpowiedź na to pytanie od lat starają się uzyskać najwybitniejsi naukowcy z całego świata. Jak na razie nasze kontakty z przybyszami z obcych planet ograniczają się do tych zaprezentowanych w grach, literaturze oraz filmie.

TOP 5: Filmy o UFOŹródło: Materiały prasowe
d2mjkob
d2mjkob

UFO i pozaziemskie cywilizacje stanowią jeden z najpopularniejszych motywów w kinematografii. Każda kolejna produkcja poświęcona kosmitom przyciąga do kin tłumy żądnych wrażeń widzów. Fantastyczne wizje konfrontacji ludzkości z pozaziemskimi formami życia skutecznie działają na wyobraźnie kinomanów. Które filmy o UFO uznawane są za najlepsze w historii? Jakie tytuły nawet po wielu latach od premiery wciąż wywołują dreszczyk emocji?

24 czerwca na ekranach polskich kin pojawi się długo wyczekiwany „Dzień Niepodległości: Odrodzenie”. Sequel kasowej produkcji z roku 1996 to bez dwóch zdań jedno z największych wydarzeń filmowych ostatnich lat. Widzowie ponownie będą mieli okazje zobaczyć zmagania mieszkańców Ziemi ze śmiertelnie groźnymi przybyszami z kosmosu. Z okazji premiery najnowszego dzieła Rolanda Emmericha prezentujemy najlepsze filmy o UFO w historii! Przypomnijmy sobie najlepsze produkcje opowiadające o niezidentyfikowanych obiektach latających, pozaziemskich inteligencjach oraz obcych cywilizacjach.

Filmy o UFO - „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”

Bliskie spotkania trzeciego stopnia” to film, który w opinii krytyków zapoczątkował wraz z „Gwiezdnymi wojnami” tzw. kino nowej przygody. Obraz Stevena Spielberga zachwycił widzów w chwili premiery swoim rozmachem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. Choć produkcja ta nie była pierwszą w historii, która podjęła się ukazania konfrontacji ludzi z kosmitami (wspomnieć tu wystarczy o słynnej „Podróży na KsiężycGeorgesa Mélièsa z 1902 roku), została uznana za przełomową dla całego gatunki sci-fi, a w szczególności dla filmów o UFO. Dzieło ma na swoim koncie m.in. jednego Oscara, nagrodę BAFTA oraz dwa Saturny. Wyprodukowany w roku 1977 film przedstawia losy pracownika elektrowni – Roya Neary’ego, który pewnego dnia, badając zakłócenia energetyczne, napotyka na statek kosmiczny. Od tego momentu obcy przybysze staje się obsesją bohatera. W poszukiwaniu prawdy o UFO Roy odkrywa, że znalazł się w gronie wybrańców, mogących dostrzec przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji. W rolach głównych wystąpili Richard Dreyfluss, Teri Garr i François Truffaut.

spotkania trzeciego stopnia
spotkania trzeciego stopnia

Filmy o UFO - „Dystrykt 9”

Dystrykt 9Neilla Blomkampa to nie tylko jeden z najlepszych filmów o UFO w historii, ale również wyjątkowy obraz science fiction, dotykający problemu nienawiści rasowej i nietolerancji. Produkcja ta miała swoją premierę w roku 2009 i szybko okazała się wielkim sukcesem. Film nominowano m.in. do czterech Oscarów, Złotego Globu i siedmiu statuetek BAFTA. W rolach głównych wystąpili Sharlto Copley, Jason Cope i Robert Hobbs. Warto wspomnieć, że za produkcję „Dystryktu 9” odpowiadał sam Peter Jackson.

Film Blomkampa opiera się na scenariuszu krótkometrażowego „Alive in Joburg”. W 1982 roku nad Johannesburgiem pojawia się statek kosmiczny, który nie podejmuje jednak żadnych działań. Po kilku miesiącach na jaw wychodzi fakt, że wewnątrz latającego obiektu znajdują się niedożywieni obcy. Ziemianie umieszczają przybyszów w tytułowym dziewiątym dystrykcie, który z czasem przybiera formę getta. Po latach wspólnej egzystencji stosunki między kosmitami a ludźmi zaczynają być bardzo napięte. Międzynarodowa korporacja dostaje zadanie przesiedlenia problematycznych kosmitów w bardziej odludne miejsce. Operacją kieruje niejaki Wikus Van De Merwe. Przypadek sprawia, że bohater opryskuje się substancją, przez którą zaczyna zamieniać się w obcego. Od tego momentu jego życie znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie.

Filmy o UFO - „E.T.”

„Bliskie spotkania trzeciego stopnia” to niejedyny film o UFO w dorobku Stevena Spielberga. Reżyser ma na swoim koncie także legendarną produkcję „E.T.”, która zachwyciła zarówno młodszą, jak i nieco starszą część widowni. Sympatyczny ufoludek stał się niemal symbolem kina rozrywkowego. Obsypany nagrodami obraz (m.in. cztery Oscary i dwa Złote Globy) sprawił, że na Spielberga zaczęto spoglądać niczym na wizjonera, którego pomysły może ograniczać tylko jego własna wyobraźnia. „E.T” to opowieść o pozostawionym przypadkowo na naszej planecie kosmicie, którego odnajduje pewien amerykański chłopiec. Między bohaterami zaczyna rodzić się wyjątkowa przyjaźń. Tytułowy E.T. jednak bardzo tęskni za swoimi rodzicami. Chłopiec postanawia za wszelką cenę pomóc swojemu kosmicznemu towarzyszowi wrócić do domu. W rolach głównych filmu zagrali Hanrey Thomas, Dee Wallece-Stone i Drew Barrymore.

Filmy o UFO - „Obcy - 8. pasażer Nostromo”

Film Ridleya Scotta to prawdziwy klasyk z gatunku sci-fi. Przerażający, mroczny i perfekcyjnie zrealizowany do dziś robi piorunujące wrażenie, mimo że od momentu premiery minęło już 37 lat. Dla wielu widzów produkcja ta stanowi niedościgniony wzór nowoczesnego scince fiction. Bez dwóch zdań jeden z najlepszych filmów o UFO w historii kina. Role główne przypadły Sigourney Weaver, Tomowi Skerrittowi, Johnowi Hurtowi oraz Ianowi Holmowi. „Obcy – 8. Pasażer Nostromo” to mrożąca krew w żyłach historia załogi statku kosmicznego „Nostromo”, który wracając na Ziemię, otrzymuje tajemniczy sygnał SOS. Bohaterowie lądują na nieznanej planecie i postanawiają odnaleźć źródło wezwania o pomoc. W czasie ekspedycji załoga zostaje zaatakowana przez przerażające monstrum, którego celem jest wyniszczenie gatunku ludzkiego.

Filmy o UFO - „Coś”

Coś” w reżyserii Johna Carpentera zalicza się do legend ery kaset VHS. Obraz ten, choć nie okazał się wielkim kasowym sukcesem, dziś uznawany jest za jeden najciekawszych przedstawicieli kina sci-fi lat 80. W rolach głównych ekranizacji noweli Johna W. Campbella „Who Goes There?” wystąpili Kurt Russell i Wilford Brimley. Akcja „Coś” toczy się w roku 1982. Na Antarktydzie wybudza się z lodowego snu tajemniczy przybysz z kosmosu, który w przeszłości rozbił się swoim statkiem na Ziemi. Cechą charakterystyczną kosmity jest umiejętność przybierania dowolnej postaci przez zamieszkanie wewnątrz żywego organizmu. Z misją zwalczenia kosmity przybywa grupa naukowców.

W. Chentkiewicz

d2mjkob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mjkob