Trwa ładowanie...

Twórcy filmu "Top Gun: Maverick" na EnergaCAMERIMAGE 2022

Amerykański reżyser Joseph Kosinski i pochodzący z Chile autor zdjęć filmowych Claudio Miranda wezmą udział w jubileuszowej trzydziestej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, która już w najbliższą sobotę rozpocznie się w Toruniu. Obaj filmowcy są twórcami jednej z najpopularniejszych produkcji ostatnich miesięcy – filmu "Top Gun Maverick", który na całym świecie zarobił już półtora miliarda dolarów.

Materiał prasowy EnergaCAMERIMAGE
 Źródło: materiały partnera
d2s1jzl
d2s1jzl

Kosinski to aktualnie jedno z najczęściej wymienianych nazwisk w Hollywood. W postpandemicznej rzeczywistość film "Top Gun: Maverick" odniósł gigantyczny sukces koncentrując uwagę branży filmowej na reżyserze, który w swoim dorobku ma między innymi takie filmy jak "Tron Dziedzictwo" z Jeffem Bridgesem czy "Niepamięć" z Tomem Cruisem. Kosinski, zanim zaczął realizować się jako reżyser filmów fabularnych, był wyróżniającym się twórcą produkcji reklamowych. Na planie filmu "Top Gun" towarzyszył mu Claudio Miranda, którego zdjęcia mogliśmy podziwiać wcześniej w filmach "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" i "Życie Pi". Za pracę przy tym ostatnim filmie otrzymał w 2012 roku Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Powszechnie uważany jest za jednego z pionierów kina tworzonego cyfrowo. 

Obaj goście EnergaCAMERIMAGE 2022 wezmą udział w projekcji filmu "Top Gun: Maverick", który znalazł się w konkursie głównym tegorocznego Festiwalu. Po filmie przewidziano spotkanie z publicznością.

Więcej szczegółów na temat Festiwalu i informacje o tym w jaki sposób można wziąć w nim udział znaleźć można na stronie www.camerimage.pl. Zapraszamy na EnergaCamerimage 2022!

Materiał prasowy EnergaCAMERIMAGE
d2s1jzl
d2s1jzl