Trwa ładowanie...

''Unbroken'': Bracia Coen i Angelina Jolie przez 47 dni w oceanie

''Unbroken'': Bracia Coen i Angelina Jolie przez 47 dni w oceanie
d2kzmad
d2kzmad

Bracia *Ethan i Joel Coen napiszą scenariusz do nowego filmu Angeliny Jolie, "Unbroken".*

Kolejny projekt reżyserski gwiazdy będzie adaptacją powieści "Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption" Laury Hillenbrand. Książka wydana w Polsce pod tytułem "Niezłomny" opisuje losy Louisa Zamperiniego, byłego olimpijczyka, którego samolot roztrzaskał się w czasie II wojny światowej. Zamperini wraz z dwójką ocalałych dryfował po wodach Pacyfiku przez 47 dni. W końcu został wyłowiony przez japońską flotę. Na lądzie trafił do obozu jenieckiego, w którym był torturowany przez komendanta-sadystę. Pod koniec wojny Zamperini odzyskał wolność, jednak później przez wiele lat borykał się z problemami będącymi wynikiem powojennej traumy.

Pierwsze wersje scenariusza do filmu wyszły spod piór Williama Nicholsona, Richard LaGravenese i Scotta Coopera, jednak Jolie zaproponowała współpracę braciom Coen, którzy chętnie zgodzili się napisać swój scenariusz od zera. Przypomnijmy, że pierwotnie za kamerą projektu miał stanąć Francis Lawrence.

Angelina Jolie ma w reżyserskim dorobku jeden film, dramat wojenny "Kraina miodu i krwi". Ostatnie wspólne dzieło braci Coen to komedia "Gambit, czyli jak ograć króla".

d2kzmad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kzmad