Trwa ładowanie...

''Wałęsa. Człowiek z nadziei'': Najtrudniej było wejść w tę rolę - Więckiewicz jako Wałęsa [wideo]

''Wałęsa. Człowiek z nadziei'': Najtrudniej było wejść w tę rolę - Więckiewicz jako Wałęsa [wideo]Źródło: ITI Cinema
d2544ee
d2544ee

Robert Więckiewicz wcielając się w rolę Lecha Wałęsy, przez siedem miesięcy pozostawał do dyspozycji charakteryzatorów, ale także wkładał ogrom własnej pracy, aby w wiarygodny sposób oddać tę postać.

Nie tylko nosił peruki i sztuczne wąsy, ale musiał także przytyć a później schudnąć do tej roli. Wypowiadając swoje kwestie starał się akcentować i artykułować słowa jak niegdyś Lech Wałęsa.

Już 4 października 2013 roku będziecie mogli przekonać się sami o efektach jego pracy, ponieważ właśnie tego dnia film ukaże się w polskich kinach.

d2544ee

Film zebrał ogromne brawa podczas pokazu na festiwalu w Wenecji, gdzie oprócz Andrzeja Wajdy, Roberta Więckiewicza i Agnieszki Grochowskiej byli obecni również Lech Wałęsa ze swoją małżonką Danutą. Widzowie, po projekcji wstali z foteli i długo oklaskiwali nowy obraz Wajdy!

**[

]( http://dot.wp.pl/redir?SN=wp2orangepl&url=http%3A%2F%2Fwww.orange.pl%2Fkid%2C4000000436%2Cid%2C4003468296%2Ctitle%2CNajtrudniej-bylo-wejsc-w-te-role-Wieckiewicz-jako-Walesa-%2Cwp%2Cvideo.html )**

d2544ee

W filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzej Wajda łączy epokowe wydarzenia z tym, co prywatne, wręcz intymne. Przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Podglądając rodzinne życie związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności. Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa?

Po "Człowieku z marmuru"” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. "Wałęsa. Człowiek z nadziei" to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.

Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

Producent filmu: Akson Studio. Koproducenci: Telekomunikacja Polska S.A, Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A., Canal+ Cyfrowy S.A. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Sponsorem Głównym filmu jest Grupa Energa, sponsorem SAUR Neptun Gdańsk. Partnerem filmu jest Gdańsk - Miasto Wolności. Honorowy Patronat nad filmem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Pan Bogdan Zdrojewski.

d2544ee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2544ee