Trwa ładowanie...
d2yitkm
Aktualności
+1

"Wallace i Gromit" - cztery przygody w jednym boksie DVD

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wallace i Gromit" - cztery przygody w jednym boksie DVD
(DreamWorks SKG)
d2yitkm

19 listopada ukaże się czteropłytowy zestaw filmów z Wallace'm i Gromitem.

Wallace i Gromit to najbardziej znana para plastelinowego showbiznesu. Już pierwszy film "Podróż na Księżyc" przyniósł ogromny rozgłos tej animacji. Rozważny Gromit i raczej romantyczny Wallace z miejsca podbili serca publiczności na całym świecie.

W czteropłytowym zestawie oprócz czterech najważniejszych przygód dwójki przyjaciół, znajdują się również dodatki. Z nich dowiesz się między innymi: ile pracy kosztuje stworzenie jednej sceny z filmu i w jaki sposób zrobić to tak, żeby fabuła przyciągała nie tylko najmłodszych widzów.

d2yitkm

W skład boxu wchodzą następujące przygody: "Podróż na Księżyc", "Wściekłe gacie", "Golenie owiec" i najnowsza: "Kwestia tycia i śmierci".

"Podróż na Księżyc" - Gdy w domu Wallacea i Gromita brakuje sera, Wallace postanawia udać się na wakacje tam, gdzie jest tego smakołyku pod dostatkiem. Ponieważ jak wiadomo księżyc zrobiony jest z sera, własnoręcznie - choć nie bez pomocy Gromita - konstruuje rakietę, by uzupełnić zapasy tego smakołyku.

"Wściekłe gacie" - Świat ciepłych kapci, herbatek i - koniecznie! - herbatników, przedstawiony w zestawie krótkich filmów, łączących kilka gatunków filmowych: sensację, dramat, komedię, horror. Przyprawione lekką dawką surrealizmu oraz mocną dawką humoru kino, zrobione przez trzykrotnego laureata Oscara - Nicka Parka. Zestaw krótkich animowanych filmów, łącznie z przewodnią, cudownie dowcipną i inteligentną historyjką o ekscentrycznym wynalazcy - Wallace'ie, jego wiernym psie - Gromicie, bezczelnym Pingwinie i tytułowych, zautomatyzowanych spodniach...

"Golenie owiec" - Wallace i Gromit pracują na wysokościach jako czyściciele okien. Tymczasem w okolicy grasuje przestępca porywający owce. Przez przypadek jedna z owiec, której udało się uciec swojemu oprawcy trafia do domu naszych bohaterów, zmuszając ich tym samym do konfrontacji z groźnym przestępcą, który nie cofnie się przed niczym.

"Kwestia tycia i śmierci" - Wallace i Gromit rozkręcają nowy interes. Chociaż interes prosperuje dobrze, Gromit jest zaniepokojony informacjami, że 12 miejscowych piekarzy zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Jak można się było spodziewać, sprawę tę bagatelizuje Wallace, który z zapałem zajmuje się swoją nową pasją.

d2yitkm

Podziel się opinią

Share
d2yitkm
d2yitkm