Trwa ładowanie...
d1q9kf1

Witold Adamek

Najnowsze informacje
4.7
(13 głosów)
Oceń:
d1q9kf1

Urodził się w roku 1945, w 1969 ukończył wydział operatorski Łódzkiej Szkoły Filmowej. Jest laureatem nagrody za zdjęcia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za filmy: "Baryton", "Nadzór" i "Yesterday" (Gdańsk 1985) oraz "Dotknięci", "Krótki film o miłości" i "Obywatel Piszczyk" (Gdańsk 1988). Za film "Jezioro Bodeńskie" otrzymał nagrodę AGFA na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku w 1988, za zdjęcia do filmu "Dzieci i ryby" na festiwalu filmowym w Phenianie w 1998. Od roku 1997 realizuje spektakle Teatru Telewizji ("Idiotka na niby", "Dwa telefony", "Szkolne graffiti", "W tym domu nie straszy", "Niech żyją agenci", "Szkolne graffiti II" i "Ukryty uśmiech").

Był producentem filmów "Spis cudzołożnic" Jerzego Stuhra i "Girl Guide" Juliusza Machulskiego oraz serialu telewizyjnego "Siedlisko".

Jest autorem zdjęć do m.in. następujących filmów: "Prominent" (prod. USA, reżyseria John Irvin, w rolach głównych Donald Sutherland i Anne Archer), "Biesy" Andrzeja Wajdy, "Ferdydurke" Jerzego Skolimowskiego, "Tak, tak" Jacka Gąsiorowskiego, "Szwadron" Juliusza Machulskiego, "Kolejność uczuć" i "Pociąg do Hollywood" Radosława Piwowarskiego, "W starym dworku, czyli niepodległość trójkątów", "Olimpiada 40" i "Spokojne lata" Andrzeja Kotkowskiego, "Bohater roku" i "Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce" Feliksa Falka, "Piłkarski poker" i "Panny i wdowy" Janusza Zaorskiego, "Diabelska edukacja", "Do widzenia do wczoraj", "C.K. dezerterzy" i "Złoto dezerterów" Janusza Majewskiego, "To tylko rock" Pawła Karpińskiego i "Lata dwudzieste, lata trzydzieste" Janusza Rzeszewskiego oraz seriali telewizyjnych: "Maria Curie", "Tajemnice policji", "Doktor Murek", "Polskie drogi", "Jan Serce", "Parada oszustów", "Arsen Lupin", "Matki, żony i kochanki" i "Siedlisko".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q9kf1
d1q9kf1
d1q9kf1