Trwa ładowanie...

Wszyscy jesteśmy źle wychowani. Oficjalny plakat "7 uczuć" Marka Koterskiego (w kinach od 12 października)

Ta absolutnie wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja pochwalić się może iście gwiazdorską obsadą. W postać Adasia Miauczyńskiego po raz pierwszy wcielił się Michał Koterski, spełniając tym samym swoje wielkie aktorskie marzenie

Wszyscy jesteśmy źle wychowani. Oficjalny plakat "7 uczuć" Marka Koterskiego (w kinach od 12 października)Źródło: Materiały prasowe
d1vw3ew
d1vw3ew

"7 uczuć” to najnowszy film Marka Koterskiego oparty na tak zaskakującym i brawurowym pomyśle, że nie chcemy go zdradzać, aby nie popsuć przeżywania siedmiu uczuć. Natomiast śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego w światowej kinematografii jeszcze nie było!. Jego rodziców brawurowo zagrali Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz.

W pozostałych rolach zobaczymy m.in.* Marcina Dorocińskiego, Katarzynę Figurę, Małgorzatę Bogdańską, Gabrielę Muskałę, Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyrę, Tomasza Karolaka, Sonię Bohosiewicz, Joannę Kulig, Łukasza Simlata, Edytę Herbuś, Magdalenę Cielecką, Cezarego Pazurę i wielu innych artystów.*

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Operatorem filmu "7 uczuć” jest nagrodzony w Gdyni za "Letnie przesilenie” Jerzy Zieliński, który z Markiem Koterskim współpracował przy jego ostatnim filmie "Baby są jakieś inne”. Scenografia to dzieło Przemysława Kowalskiego ("Dzień świra”, "Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), zaś kostiumy i charakteryzacja – Justyny Stolarz ("Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, "Służby specjalne”) i Tomasza Matraszka ("Ostatnia rodzina”, "Volta”). Montażem zajmuje się również współpracująca na stałe z Markiem Koterskim – Ewa Smal.

d1vw3ew

Film wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (producent: Włodziemirz Niderhaus), w koprodukcji ze Studiem Produkcyjnym Orka Sp. z o.o. i dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Kino Świat.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Film 7 uczuć w projekcie PLAN FILMOWY

Projekt PLAN FILMOWY powstał w 2017 roku, dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to inicjatywa Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.* Jego obecna III edycja to wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty, które przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi.* Narracja zwiedzania prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu i przybliża najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Przestrzeń PLANU FILMOWEGO wyposażona została w multimedia między innymi strefę VR. W program zwiedzania włączone są także projekcje materiałów making of z planów filmowych.

PLAN FILMOWY, który można zwiedzać w halach Wytwórni został podzielony na dwie części – scenograficzną i kostiumową. Ekspozycja zajmuje łącznie 800 metrów kwadratowych. W części scenograficznej odtworzono dekoracje z kilku produkcji fabularnych. Na wystawie można zobaczyć m.in. scenografię z najnowszego filmu Marka Koterskiego pt. "7 uczuć” i wejść do świata najnowszej odsłony przygód Adasia Miauczyńskiego na ponad miesiąc przed kinową premierą tej produkcji.

d1vw3ew

Zwiedzający mogą również zajrzeć do wnętrz królewskich komnat z filmowego cyklu "Historia w ożywionych obrazach”. Wszystkie elementy dekoracji i rekwizyty przygotowane są z dbałością o najmniejsze szczegóły. Uzupełnieniem zwiedzania niezwykłej scenografii jest multimedialna projekcja, która dzięki technologii VR pozwala zwiedzającym przenieść się na plan filmowy i będąc w samym środku wydarzeń obserwować nagrywanie ujęć i pracę ekipy filmowej.

d1vw3ew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vw3ew