Trwa ładowanie...
high school musical

Zagrobelny w dubbingu rekordowego "High School Musical 3: Ostatnia klasa"

Share
Zagrobelny w dubbingu rekordowego "High School Musical 3: Ostatnia klasa"
Źródło: Forum Film
d27v3gh

Niekwestionowany hit telewizyjny „High School Musical” już niedługo stanie się również hitem kinowym. Skąd ta pewność, skoro do premiery pozostały jeszcze niemal dwa tygodnie?

Otóż stąd, że kina na całym świecie przeżywają właśnie oblężenie! Zaczęła się bowiem przedsprzedaż biletów na film, która na samych tylko Wyspach Brytyjskich pobiła wszelkie możliwe rekordy w historii kina. Rezerwacja wejściówek na pokazy przebiła samego „Harry'ego Pottera”, „Władcę pierścieni” i całą serię o Bondzie.

Na trzy tygodnie przed premierą większość seansów w Wielkiej Brytanii została wyprzedana! Polska premiera „High School Musical 3: Ostatnia klasa”, ku uciesze fanów, odbędzie się tego samego dnia co w USA – 24 października.

d27v3gh

W filmie, oprócz ukochanych gwiazd – Zaca Efrona, Vanessy Hudgens i Ashley Tisdale, pojawią się nowe, interesujące postaci oraz polskie akcenty. „HSM3” trafi do kin w polskiej wersji językowej. Do udziału w dubbingu należało zaprosić głosy, które sprawdzą się i wokalnie, i aktorsko. Zdecydowano, że najlepiej wypadną młodzi wokaliści, którzy w duecie zaśpiewali przewodni utwór filmu – „Ty i ja”. I tak przed Łukaszem Zagrobelnym i Hanią Stach postawiono zupełnie nowe, aktorskie zadanie. Wokalista zdradza, jak się czuł w roli Troya:

"Było to dla mnie poważne wyzwanie, ponieważ nie robiłem tego nigdy wcześniej. Dziwnie czułem się z tym, że nagrywamy to, co mówię, a nie to, co śpiewam. Podkładanie głosu to naprawdę trudna sprawa, bo oprócz oswojenia się z jego brzmieniem, trzeba również idealnie dopasować się do zachowania i ruchu ust dubbingowanej postaci. Ale jednocześnie była to fajna zabawa!"-mówi Zagrobelny.

Hania Stach dodaje zaś: "Przy pierwszej, drugiej i teraz trzeciej części starałam się jak najlepiej zaśpiewać piosenkę promującą „HSM”. Tym razem jednak dodatkowo użyczyłam w filmie swojego głosu głównej bohaterce, Gabrielli. Propozycja spróbowania sił w dubbingu trochę mnie na początku onieśmielała. To było dla mnie nowe i bardzo ciekawe doświadczenie".

Efekt pierwszych aktorskich doświadczeń pary wokalistów na ekranach już od 24 października. Przedsprzedaż biletów ruszy za kilka dni.

d27v3gh

Podziel się opinią

Share
d27v3gh
d27v3gh