Trwa ładowanie...
d3zvgbi
Zaskakujące fakty ze świata ''Star Wars'' [WIDEO]

Zaskakujące fakty ze świata ''Star Wars'' [WIDEO]

Z okazji May the 4th, czyli nieformalnego święta fanów "Star Wars", prezentujemy najciekawsze nieznane fakty, które rzucają nowe światło na gwiezdną sagę George'a Lucasa. Czy po zapoznaniu się z nimi, wciąż będziecie w stanie patrzeć na kultową serię tak samo?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3zvgbi

"Gwiezdne wojny" kształtują nowe pokolenia fanów nieprzerwanie od 1977 roku, kiedy na ekrany amerykańskich kin wszedł niepozorny film przygodowy utrzymany w konwencji space opera. Nikt się wówczas nie spodziewał, jak wielki sukces odniesie "Star Wars" - jedna z najbardziej dochodowych i najlepiej rozpoznawalnych marek w historii kina.

Nie brakuje miłośników "Gwiezdnych wojen" znających na pamięć siedem filmów głównego cyklu, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wiele tajemnic kryją one od strony realizatorskiej. Specjalnie z okazji 4. maja, nazywanego przez fanów na całym świecie "May the 4th" w nawiązaniu do kultowej frazy "May the Force be with You" ("Niech Moc będzie z Tobą"), wyszukaliśmy kilka mało znanych faktów, z których dowiecie się między innymi, kto miał szansę zastąpić Samuela L. Jacksona w roli Mace'a Windu, co łączy Yodę z szympansem i dlaczego Wielki Moff Tarkin apelował do reżysera, by nie filmować jego nóg...

d3zvgbi

Podziel się opinią

Share
d3zvgbi
d3zvgbi