Trwa ładowanie...

Zmarł Ryszard Peryt. Dyrektor Polskiej Opery Królewskiej

Dyrektor Polskiej Opery Królewskiej, aktor, reżyser, profesor sztuki teatru, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. Miał 71 lat.

Share
Zmarł Ryszard Peryt. Dyrektor Polskiej Opery KrólewskiejŹródło: East News
d1y6byb

Smutną informację podała Polska Opera Królewska.

- Szanowni Państwo, z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj rano, po długiej chorobie zmarł Ryszard Peryt, Dyrektor Polskiej Opery Królewskiej, aktor, reżyser, profesor sztuki teatru, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.
O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy Państwa w późniejszym terminie. Dyrekcja i Zespół Polskiej Opery Królewskiej - czytamy na Facebooku.

Za Wikipedią:

d1y6byb

Teatr Peryta to teatr mistyczny, odwołujący się do sfery sacrum, pełen symboli i znaków, odniesień do metafizyki, teologii i sztuki. To również świat ludzkich pasji, namiętności i duchowych walk, poddany rozbudowanej analizie psychologicznej i ukazany z perspektywy eschatologicznej. Tajemniczy i piękny, mający moc budzenia uśmiechów i wzruszeń, teatr zjawiskowy w świecie opery.

Od 24 grudnia 2011 był oblatem Zgromadzenia Redemptorystów. Swoje rekolekcje przed przyjęciem tytułu odbył w domu zakonnym w Lubaszowej, gdzie mieści się również nowicjat Instytutu.
Od 2017 był dyrektorem Polskiej Opery Królewskiej.

d1y6byb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y6byb
d1y6byb