Trwa ładowanie...
d2futxm

Andre Benjamin

Najnowsze informacje
3.8
(6 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Atlanta, Georgia, USA

Filmografia:
d2futxm

Muzyk, jedna z największych gwiazd amerykańskiego hip-hopu, członek zespołu Outkast, od kilku lat znany również z występów filmowych.

Urodził się 27 maja 1975 roku w Atlancie, w stanie Georgia. Dorastał w biedzie, wychowywany przez samotną matkę. Już w liceum poznał Big Boi’a - swojego przyszłego partnera zawodowego, z którym później, jako André 3000 założył muzyczny duet Outkast.

Zanim dał się poznać jako aktor, w latach 90-tych zaliczył owocną karierę na scenie hip-hopowej. Niezwykle popularny w Stanach duet Outkast, zasłynął z innowacyjnych połączeń rapu z innymi stylami muzycznymi i swego czasu uznawany był za jeden z bardziej rewolucyjnych i eksperymentatorskich w swojej dziedzinie.

Benjamin związał się z kinem w 2001 roku, kiedy użyczył swojego głosu jednemu z bohaterów w angielskiej wersji językowej koreańskiego filmu akcji „Gimnazjum Volcano”. Jego aktorskim debiutem był występ u boku Harrisona Forda, Joshan Hartnetta i Leny Olin w komedii kryminalnej „Wydział zabójstw, Hollywood”.

Kolejne propozycje nadeszły już wkrótce. W 2005 roku Benjamin pojawił się w trzech głośnych produkcjach. Szczególną popularność przyniósł mu drugoplanowy udział w komedii kryminalnej „Be Cool” z Umą Thurman i Johnem Travoltą (dwie nominacje do Teen Choice Award, nominacja do BET Comedy Award) oraz rola jednego z tytułowych „Czterech braci” w kryminalnym filmie akcji Johna Singletona (nominacja do MTV Movie Award, zespołowa nominacja do Black Reel Award).

Poza tym, w tym samym roku wystąpił u boku Jsona Stathama i Raya Liotty w „Revolverze” Guya Richie (2005).

Rok 2006 to epizod w „Strasznym filmie 4” i użyczenie głosu jednemu z bohaterów animowanego filmu „Pajęczyna Charlotty”. To także debiut w roli producenta: musicalu „Idlewild” Bryana Barbera (Benjamin był autorem muzyki i jedną z głównych gwiazd tej produkcji) oraz animowanego serialu „Klasa 3000”, z którym związany był również jako aktor dubbingujący postać Sunny’ego Bridgesa (2006-2007, nominacja do Image Award).

W 2007 roku dołączył do gwiazdorskiej obsady dramatu akcji „Battle in Seattle” Stuarta Townsenda, z Charlize Theron, Michelle Rodriguez, Martinem Hendersonem i Woodym Harrelsonem. Z tym ostatnim spotkał się ponownie rok później na planie szalonej, stylizowanej na lata 70-te komedii sportowej „Semi-Pro: Drużyna marzeń?” z Willem Ferrellem (2008).

Jest laureatem Emerging Artist Award, otrzymanej podczas MFF w Chicago w 2006 roku. Często zajmuje wysokie pozycje w rozmaitych rankingach dotyczących mody (preferuje ekstrawagancki ubiór) i stylu życia (jest weganem).

W jego przyszłych planach znajduje się, chwilowo zawieszony, muzyczno-biograficzny projekt filmu o Jimim Hendrixie, w którym ma wcielić się w główną rolę legendarnego muzyka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2futxm
d2futxm
d2futxm