Trwa ładowanie...
d44vdie

Anonimus

Najnowsze informacje
3.2
(28 głosów)
Oceń:
2
d44vdie

Film będzie opowiadał o renesansowym dworzaninie i poecie Edwardzie de Vere. Najbardziej jest znany z tego, że przypisuje mu się posługiwanie pseudonimem William Szekspir, a co za tym idzie, autorstwo jego prac…

Rozgrywający się w politycznym kłębowisku żmij, jakim była elżbietańska Anglia, "Anonimus" podejmuje temat od lat zaprzątający umysły zarówno naukowców jak i najznamienitszych twórców m.in. Marka Twaina, Charlesa Dickensa czy Zygmunta Freuda. Kto tak naprawdę stworzył dzieła przypisywane Williamowi Szekspirowi?

Napisano na ten temat mnóstwo książek, a naukowcy poświęcili lata broniąc lub sprzeciwiając się teoriom dotyczącym autorstwa najsłynniejszych dzieł angielskiej literatury.

Film "Anonimus" przedstawia jedną z możliwych odpowiedzi, skupiając się na czasach, kiedy to skandaliczne intrygi polityczne, zakazane romanse na królewskim dworze oraz knowania chciwej szlachty żądnej władzy były tematem dramatów prezentowanych w jednym z najbardziej nieoczekiwanych miejsc: na londyńskich deskach teatralnych.

Anonimus
Tytuł oryginalny

Anonymous

Gatunek

dramat, historyczny, thriller

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

10.11.2011

Czas trwania

130 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44vdie
d44vdie
d44vdie