Trwa ładowanie...
d1ve5ir
d1ve5ir

Anonimus

Najnowsze informacje
3.1
(27 głosów)
Oceń:
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie

Film będzie opowiadał o renesansowym dworzaninie i poecie Edwardzie de Vere. Najbardziej jest znany z tego, że przypisuje mu się posługiwanie pseudonimem William Szekspir, a co za tym idzie, autorstwo jego prac…

Rozgrywający się w politycznym kłębowisku żmij, jakim była elżbietańska Anglia, "Anonimus" podejmuje temat od lat zaprzątający umysły zarówno naukowców jak i najznamienitszych twórców m.in. Marka Twaina, Charlesa Dickensa czy Zygmunta Freuda. Kto tak naprawdę stworzył dzieła przypisywane Williamowi Szekspirowi?

Napisano na ten temat mnóstwo książek, a naukowcy poświęcili lata broniąc lub sprzeciwiając się teoriom dotyczącym autorstwa najsłynniejszych dzieł angielskiej literatury.

Film "Anonimus" przedstawia jedną z możliwych odpowiedzi, skupiając się na czasach, kiedy to skandaliczne intrygi polityczne, zakazane romanse na królewskim dworze oraz knowania chciwej szlachty żądnej władzy były tematem dramatów prezentowanych w jednym z najbardziej nieoczekiwanych miejsc: na londyńskich deskach teatralnych.

Anonimus
Tytuł oryginalny

Anonymous

Gatunek

dramat, historyczny, thriller

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

10.11.2011

Czas trwania

130 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
d1ve5ir
d1ve5ir
d1ve5ir
d1ve5ir