Trwa ładowanie...
df1x8xx
Aktualności

"Blue Ruin": Polski zwiastun

Share
"Blue Ruin": Polski zwiastun
Źródło: Gutek Film
df1x8xx

Przedstawiamy polski zwiastun filmu "Blue Ruin", który wpisuje się w tradycje najlepszych amerykańskich thrillerów, takich jak "Nędzne psy" Sama Peckinpaha czy "Pojedynek na szosie" Stevena Spielberga. Film wprowadziła do merykańskich kin legendarna firma braci Weinstein, a w recenzjach towarzyszących premierze nie szczędzono słów uznania młodemu reżyserowi Jeremiemu Saulnier, odkreślając, że jego film łączy "humor rodem z kina braci Coen z wystylizowaną przemocą z filmów Tarantino".

Dwight Evans (Macon Blair) mieszka na plaży w swoim starym samochodzie i jest samotnikiem z wyboru. Jego spokojne życie z dala od cywilizacji zostaje jednak brutalnie zakłócone. Pod wpływem szokującej informacji będzie musiał wrócić do domu swojego dzieciństwa, by chronić bliskich przed śmiertelnym zagrożeniem. Demony mrocznej przeszłości zmienią tego na co dzień delikatnego człowieka w mściciela, dokonującego aktu zemsty za zbrodnię, która rozbiła jego rodzinę...

"Blue Ruin" to dzieło dwóch szkolnych przyjaciół, którzy pieniądze na produkcję zebrali dzięki portalowi Kickstarter, gdzie zachwyceni pomysłem internauci zrzucili się na budżet. Jego światowa premiera miała natomiast miejsce w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes, skąd film wyjechał z nagrodą przyznaną przez międzynarodową krytykę.

Film w polskich kinach od 22 sierpnia 2014 roku.

df1x8xx

Podziel się opinią

Share
df1x8xx
df1x8xx