Trwa ładowanie...
d196tbo

Cobie Smulders

Najnowsze informacje
4.7
(29 głosów)
Oceń:
d196tbo
Megafon.pl Materiały Prasowe
Źródło: Megafon.pl Materiały Prasowe

Cobie Smulders to kanadyjska aktorka i modelka. Jej debiutem na dużym ekranie była rola w filmie "Z podniesionym czołem" w 2004 roku. Rozpoznawalność przyniósł jej z kolei udział w sitcomie "Jak poznałem waszą matkę", gdzie wcieliła się w postać Robin Scherbatsky, a także rola agentki S.H.I.E.L.D. Marii Hill w kilku filmach z uniwersum Marvela. Po raz pierwszy pojawiła się w produkcji z serii w 2012 roku, przy okazji filmu "Avengers".

Cobie Smulders - życiorys

Cobie Smulders, a właściwie Jacoba Francisca Maria Smulders, urodziła się 3 kwietnia 1982 roku w Vancouver w Kanadzie. Rodzice aktorki są duńskiego i brytyjskiego pochodzenia. Swoje imię i pseudonim zawdzięcza pra-ciotce holenderskiego pochodzenia. Ma cztery siostry: Melissę, Amy, Fionę i Julie.

W młodości Cobie Smulers chciała zostać biotechnologiem, jednak ostatecznie w pełni poświeciła się aktorstwu. Z tego powodu też nie dokończyła studiów i zamiast tego rozwijała swoje umiejętności i początkowo grywała role w reklamach. Dorabiała również jako modelka, czego, jak sama stwierdziła, "nienawidziła".

Cobie Smulders - filmy i seriale

Po zakończeniu nauki w liceum Cobie Smulders przez pewien czas zawodowo zajmowała się modelingiem. W tym czasie brała udział w licznych sesjach zdjęciowych, a nawet prezentowała się na wybiegach, jednak wkrótce zdecydowała poświęcić się aktorstwu. Debiut aktorski Cobie Smulders miał miejsce w 2002 roku, gdy pojawiła się w epizodycznych rolach w serialach "Łowca koszmarów" oraz "Jeremiah". Rok później ponownie otrzymała role w dwóch serialach: "Prawdziwe powołanie" oraz "Veritas: The Quest". Jej debiut na dużym ekranie miał z kolei miejsce w 2004 roku w filmie "Z podniesionym czołem".

W kolejnych latach Cobie Smulders wystąpiła w takich serialach jak "Tajemnice Smallville", "Andromeda" czy "Słowo na L", jednak największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Robin Scherbatsky w popularnej serii "Jak poznałem waszą matkę". Aktorka wystąpiła łącznie w 208 odcinkach serialu i pracowała na jego planie do 2014 roku. W międzyczasie role Cobie Smulders widzowie mieli okazję obserwować w produkcjach telewizyjnych "Jak to się robi w Ameryce", "Agenci T.A.R.C.Z.Y." oraz "Seria niefortunnych zdarzeń". W 2017 roku Cobie Smulders otrzymała rolę Lisy Turner w serii telewizyjnej "Przyjaciele z uniwerku", a w 2019 roku ponownie pojawiła się na szklanym ekranie, tym razem w produkcjach "Bogaci bankruci" i "Stumptown".

Filmografia Cobie Smulders przez lata stała się równie szeroka jak jej dorobek serialowy. W latach 2004-2009 aktorka pojawiała się na dużym ekranie raczej spodarycznie, jednak w 2012 roku otrzymała rolę Marii Hill w hitowym filmie "Avengers". To dzięki tej produkcji stała się znana w świecie filmu i od tej pory pojawiła się w tej samej roli również w obrazach "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", "Avengers: Czas Ultrona", "Avengers: Wojna bez granic" oraz "Avengers: Koniec gry". Kontakt z produkcjami Marvela przyniósł jej też rolę dubbingową w produkcji animowanej "Lego: Przygoda". Oprócz tego przez lata wystąpiła w takich filmach jak "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj" czy "Dorwać Gunthera". Aktorka otrzymała też rolę w filmie "Spider-Man: Daleko od domu".

Cobie Smulders - życie prywatne

Cobie Smulders, a właściwie Jacoba Francisca Maria Smulders, urodziła się w Vancouver w Kanadzie. W 2009 roku aktorka zaręczyła się ze swoim partnerem, Taranem Killamem. Trzy lata później Cobie Smulders i Taran Killam pobrali się w Solvang w stanie Kalifornia. Na co dzień para mieszka w Nowym Jorku i wychowują wspólnie dwie córki. W 2015 roku aktorka przyznała, że zdiagnozowano u niej raka jajnika i przez dwa lata musiała przejść kilka operacji, aby wrócić do zdrowia.

Cobie Smulders ma 173 centymetry wzrostu i w 2019 roku skończyła 37 lat.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d196tbo
d196tbo
d196tbo