Trwa ładowanie...
d17hyxj
d17hyxj

Cobie Smulders - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Vancouver, Kanada

Filmografia:

Grassroots (2012) (Clair)

Z podniesionym czołem (2004) (Egzotyczna piękność)

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) (Susan Turner)

Seria niefortunnych zdarzeń (serial) () (matka)

Wykapany ojciec (2013) (Emma)

Avengers: Czas Ultrona (2015) (Maria Hill)

Bezpieczna przystań (2013) (Jo)

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014) (Maria Hill)

Lego Przygoda (2014) (Wonder Woman)

Agenci T.A.R.C.Z.Y. () (Maria Hill)

Avengers 3D (2012) (Maria Hill)

Szalony weekend (2005) (Ellen)

Jak Poznałem Waszą Matkę () (Robin)

Avengers: Wojna bez granic (2017) (Maria Hill)

Avengers: Koniec gry (2019) (Maria Hill)

Lego: Przygoda 2 (2019) (Wonder Woman)

Spider-Man: Daleko od domu (2019) ( Maria Hill )

Seriale:

Seria niefortunnych zdarzeń (serial) (matka)

Jak to się robi w Ameryce? (Hayley)

Agenci T.A.R.C.Z.Y. (Maria Hill)

Tru calling: Prawdziwe powołanie (Sarah)

Bogaci bankruci (Lucille Bluth)

Słowo na L (Leigh Ostin)

Jak Poznałem Waszą Matkę (Robin)

Tajemnice Smallville (Shannon Bell)

Cobie Smulders, fot. ABC Megafon.pl Materiały Prasowe
Podziel się

Cobie Smulders to kanadyjska aktorka i modelka. Jej debiutem na dużym ekranie była rola w filmie "Z podniesionym czołem" w 2004 roku. Rozpoznawalność przyniósł jej z kolei udział w sitcomie "Jak poznałem waszą matkę", gdzie wcieliła się w postać Robin Scherbatsky, a także rola agentki S.H.I.E.L.D. Marii Hill w kilku filmach z uniwersum Marvela. Po raz pierwszy pojawiła się w produkcji z serii w 2012 roku, przy okazji filmu "Avengers".

Cobie Smulders - życiorys

Cobie Smulders, a właściwie Jacoba Francisca Maria Smulders, urodziła się 3 kwietnia 1982 roku w Vancouver w Kanadzie. Rodzice aktorki są duńskiego i brytyjskiego pochodzenia. Swoje imię i pseudonim zawdzięcza pra-ciotce holenderskiego pochodzenia. Ma cztery siostry: Melissę, Amy, Fionę i Julie.

W młodości Cobie Smulers chciała zostać biotechnologiem, jednak ostatecznie w pełni poświeciła się aktorstwu. Z tego powodu też nie dokończyła studiów i zamiast tego rozwijała swoje umiejętności i początkowo grywała role w reklamach. Dorabiała również jako modelka, czego, jak sama stwierdziła, "nienawidziła".

d17hyxj

Cobie Smulders - filmy i seriale

Po zakończeniu nauki w liceum Cobie Smulders przez pewien czas zawodowo zajmowała się modelingiem. W tym czasie brała udział w licznych sesjach zdjęciowych, a nawet prezentowała się na wybiegach, jednak wkrótce zdecydowała poświęcić się aktorstwu. Debiut aktorski Cobie Smulders miał miejsce w 2002 roku, gdy pojawiła się w epizodycznych rolach w serialach "Łowca koszmarów" oraz "Jeremiah". Rok później ponownie otrzymała role w dwóch serialach: "Prawdziwe powołanie" oraz "Veritas: The Quest". Jej debiut na dużym ekranie miał z kolei miejsce w 2004 roku w filmie "Z podniesionym czołem".

W kolejnych latach Cobie Smulders wystąpiła w takich serialach jak "Tajemnice Smallville", "Andromeda" czy "Słowo na L", jednak największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Robin Scherbatsky w popularnej serii "Jak poznałem waszą matkę". Aktorka wystąpiła łącznie w 208 odcinkach serialu i pracowała na jego planie do 2014 roku. W międzyczasie role Cobie Smulders widzowie mieli okazję obserwować w produkcjach telewizyjnych "Jak to się robi w Ameryce", "Agenci T.A.R.C.Z.Y." oraz "Seria niefortunnych zdarzeń". W 2017 roku Cobie Smulders otrzymała rolę Lisy Turner w serii telewizyjnej "Przyjaciele z uniwerku", a w 2019 roku ponownie pojawiła się na szklanym ekranie, tym razem w produkcjach "Bogaci bankruci" i "Stumptown".

Filmografia Cobie Smulders przez lata stała się równie szeroka jak jej dorobek serialowy. W latach 2004-2009 aktorka pojawiała się na dużym ekranie raczej spodarycznie, jednak w 2012 roku otrzymała rolę Marii Hill w hitowym filmie "Avengers". To dzięki tej produkcji stała się znana w świecie filmu i od tej pory pojawiła się w tej samej roli również w obrazach "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", "Avengers: Czas Ultrona", "Avengers: Wojna bez granic" oraz "Avengers: Koniec gry". Kontakt z produkcjami Marvela przyniósł jej też rolę dubbingową w produkcji animowanej "Lego: Przygoda". Oprócz tego przez lata wystąpiła w takich filmach jak "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj" czy "Dorwać Gunthera". Aktorka otrzymała też rolę w filmie "Spider-Man: Daleko od domu".

Cobie Smulders - życie prywatne

d17hyxj

Cobie Smulders, a właściwie Jacoba Francisca Maria Smulders, urodziła się w Vancouver w Kanadzie. W 2009 roku aktorka zaręczyła się ze swoim partnerem, Taranem Killamem. Trzy lata później Cobie Smulders i Taran Killam pobrali się w Solvang w stanie Kalifornia. Na co dzień para mieszka w Nowym Jorku i wychowują wspólnie dwie córki. W 2015 roku aktorka przyznała, że zdiagnozowano u niej raka jajnika i przez dwa lata musiała przejść kilka operacji, aby wrócić do zdrowia.

Cobie Smulders ma 173 centymetry wzrostu i w 2019 roku skończyła 37 lat.

d17hyxj
d17hyxj