Trwa ładowanie...
d3rrlko

Cudowne lato

Najnowsze informacje
2.8
(27 głosów)
Oceń:
1
d3rrlko

"Cudowne lato" można by nazwać pierwszą polską czarną komedią romantyczną. Komedią romantyczną - ponieważ czerpie ze schematów fabularnych właściwych dla tego gatunku.

"Czarną" - ponieważ osadza schematy te w zaskakującym, budującym komizm kontekście zakładów pogrzebowych, kamieniarskich, cmentarza itp. "Cudowne lato" będą zatem historią miłosną jakich być może jest wiele, lecz są zarazem historią romansu z zakładem pogrzebowym w tle. Założenie takie powoduje, że film odwoływać się będzie w swojej stylistyce do komedii absurdu. Odwoływać się też będzie do, lubianego przez widzów i przywodzącemu na myśl szkołę czeską, "małego realizmu" tyle tylko, że realizmu rozszerzonego o tytułowe zaświaty.

Główna bohaterka filmu - osiemnastoletnia Kitka ma niezwykły dar - potrafi kontaktować się z duchem zmarłej matki. Matka odwiedza ją, ponieważ ma do wypełnienia misję - nie chce by dziewczyna przegapiła prawdziwą miłość - do chłopaka, który mieszka i pracuje tuż obok niej. Matka odejdzie dopiero, kiedy Kitka dokona właściwego wyboru.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rrlko
d3rrlko
d3rrlko