WP
WP

Cudowne lato - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

"Cudowne lato" można by nazwać pierwszą polską czarną komedią romantyczną. Komedią romantyczną - ponieważ czerpie ze schematów fabularnych właściwych dla tego gatunku.

"Czarną" - ponieważ osadza schematy te w zaskakującym, budującym komizm kontekście zakładów pogrzebowych, kamieniarskich, cmentarza itp. "Cudowne lato" będą zatem historią miłosną jakich być może jest wiele, lecz są zarazem historią romansu z zakładem pogrzebowym w tle. Założenie takie powoduje, że film odwoływać się będzie w swojej stylistyce do komedii absurdu. Odwoływać się też będzie do, lubianego przez widzów i przywodzącemu na myśl szkołę czeską, "małego realizmu" tyle tylko, że realizmu rozszerzonego o tytułowe zaświaty.

Główna bohaterka filmu - osiemnastoletnia Kitka ma niezwykły dar - potrafi kontaktować się z duchem zmarłej matki. Matka odwiedza ją, ponieważ ma do wypełnienia misję - nie chce by dziewczyna przegapiła prawdziwą miłość - do chłopaka, który mieszka i pracuje tuż obok niej. Matka odejdzie dopiero, kiedy Kitka dokona właściwego wyboru.

WP
Tytuł oryginalny

Cudowne lato

Gatunek

dramat, komedia, romans

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

11.02.2011

Czas trwania

83 min.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP
WP