Trwa ładowanie...
shrek
02-06-2009 11:05

Czesio z "Włatców Móch" i Shrek - kandydaci na europosłów

Czesio z "Włatców Móch" i Shrek - kandydaci na europosłówŹródło: Wirtualna Polska
dhzprcc
dhzprcc

Przez dwa tygodnie nastolatki na portalu Eplus.pl. zgłaszały kandydatów na europosłów, mogły też głosować na polityków z oficjalnych list partyjnych. "Dziennik" wymienia postaci, które zdobyły największe poparcie.

W pierwszej pięćdziesiątce nie ma żadnego kandydata na europosła. Listę otwiera... Czesio z *"Włatców Móch""Włatców Móch". Tuż za nim plasuje się Ędward Ącki, a następna jest Brzydula. Donald Tusk (miejsce 19.) przegrał nie tylko ze *Shrekiem, ale i z Harry Potterem, nie mówiąc już o kabarecie Ani Mru Mru. O. Tadeusz Rydzyk w towarzystwie Janusza Palikota okupują miejsca 31. i 32., i mogą się cieszyć, że są wyżej niż Mieszko I. Jarosław Kaczyński wylądował na pozycji 72. i jest o oczko lepszy od Władimira Putina.

Gdyby wyrzucić z tej listy postaci fikcyjne, czyli wszystkich Czesiów i Shreków, to okaże się, że pozostaną głównie osoby, które są całkowicie apolityczne - mówi socjolog Dominik Antonowicz z UMK w Toruniu.

Według niego dla młodych ludzi świat polityki to świat absurdu. Wybierając Czesia jako czołowego kandydata swojej listy, młodzież po prostu obśmiewa realnych polityków. Wniosek nasuwa się sam - wybór młodzieży to swego rodzaju bunt przeciwko polityce.

dhzprcc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhzprcc