Trwa ładowanie...
d3k7j0g

Foxcatcher

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3k7j0g

Zmagający się w biedzie i zapomnieniu z rzeczywistością w prowincjonalnym Wisconsin złoty medalista olimpijski w zapasach Mark Schultz (Channing Tatum) zostaje zaproszony przez multimilionera Johna du Ponta (Steve Carell) do przeprowadzenia się do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach drużyny na Olimpiadę w Seulu (1988 rok). Schultz skwapliwie przystaje na tę propozycję, kierowany chęcią wyjścia z cienia swojego starszego brata Dave’a (Mark Ruffalo), uznanego trenera zapasów, również zdobywcy złotego olimpijskiego medalu.

Dysponujący ogromną fortuną oraz najnowocześniejszym zapleczem treningowym du Pont mianuje się naczelnym szkoleniowcem skompletowanej przez siebie dzięki zachętom finansowym drużyny, chcąc tym samym zaskarbić sobie szacunek środowiska i akceptację wiecznie niezadowolonej matki (Vanessa Redgrave).

Relacja Schultza i du Ponta zyskuje nowy wymiar wraz z narastającym postrzeganiem przez Marka swojego ‘mecenasa’ jako mentora i ostateczny autorytet. Jednak zmienność du Ponta oraz jego psychologiczna niestabilność zaczynają z czasem negatywnie wpływać na chwiejną osobowość sportowca, a tym samym jego wyniki na macie. Kiedy uwaga i przychylność du Ponta zwracają się w stronę brata Marka, Dave’a – którego autorytet i pewność siebie imponują mu – losy trzech głównych graczy tej psychologicznej rozgrywki wydają się nieuchronnie zmierzać w stronę tragedii, której finału nikt nie mógł się spodziewać.

Nominowany do Nagrody Akademii® reżyser Bennett Miller (CAPOTE, MONEYBALL) nakręcił niezwykle przejmujący, oparty na faktach obraz będący historią trzech mężczyzn, dla których wizja amerykańskiego snu okazała się mieć zupełnie inne zakończenie. Miller bada w nim złożoność relacji międzyludzkich, przyglądając się z dużą uwagą okolicznościom, jakie doprowadzają do eskalacji wydarzeń. Podobnie jak w jego poprzednich filmach, poprzez portrety bohaterów rysuje się szerszy, alegoryczny obraz społeczeństwa i rządzących nim mechanizmów.

Zobacz również:
Najlepsze filmy o sporcie

Foxcatcher
Tytuł oryginalny

Foxcatcher

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2014

Data światowej premiery

09.01.2015

Czas trwania

130 min.

Obsada
d3k7j0g

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k7j0g
d3k7j0g
d3k7j0g