Trwa ładowanie...
d3xr4r1

Guardian, The

Najnowsze informacje
3.8
(6 głosów)
Oceń:
1
d3xr4r1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"The Guardian" to amerykański horror z 1990 roku. Film "The Guardian" w polskiej dystrybucji pojawił się pod dwoma różnymi nazwami: "Opiekunka" oraz "Strażnik". Scenariusz do produkcji powstał na podstawie powieści "The Nanny" Dana Greenburga.

The Guardian – fabuła

Film "Guardian" opowiada o losach młodego małżeństwa Phila oraz Kate Sterlingów. Para wprowadza się do wymarzonego domu w Los Angeles i postanawia zatrudnić opiekunkę (Camillę Grandier) dla swojego nowo narodzonego dziecka. Młoda kobieta postanawia zamieszkać ze Sterlingami i staje się częścią ich rodziny.

Phil i Kate szybko zdają sobie sprawę z tego, że pozory mylą, a Camilla nie jest tak idealna, jak mogłoby się wydawać, a ich dziecko jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Twórcy "Guardian" w mistrzowski sposób łączą w filmie typowy dla horroru suspens z elementami fantastyki, folkloru i symbolizmu.

The Guardian – produkcja

Zdjęcia do filmu "The Guardian" były kręcone głównie w Los Angeles oraz Santa Clarita w Kalifornii. Już na etapie wczesnej produkcji film przechodził wiele zmian. Początkowo za sterami reżyserskimi miał zasiąść Sam Raimi (reżyser kultowego "Martwego zła"), jednak szybko zrezygnował na rzecz filmu "Darkman". Następnie produkcja został przejęty przez Williama Friedkina (odpowiedzialnego za "Egzorcystę"). "The Guardian" jest reżyserskim powrotem Friedkina do kina grozy po 17 latach.

Scenariusz do filmu "The Guardian" został oparty na powieści "The Nanny" Dana Greenburga, która opowiada historię opiekunki kradnącej dzieci. Scenarzysta Stephen Volk stworzył dosyć żartobliwy skrypt filmu z myślą o jego pierwszym reżyserze. Jednak po dołączeniu do projektu, Friedkin rozpoczął nanoszenie własnych poprawek. W taki sposób film "Guardian" z thrillera psychologicznego stał się horrorem z elemntami nadprzyrodzonymi.

The Guardian – obsada

Fabuła "The Guardian" opiera się na interakcji trzech głównych postaci: Camilli, Kate oraz Phila. W roli opiekunki Camilli zobaczymy angielską aktorkę Jenny Seagrove, znaną głównie z ról w telewizyjnych romansach ("The Woman in White", "Diana"). Dwier Brown wcielił się w Phila Sterlinga, zaś rola Kate Sterling przypadła Carey Lowell.

Uma Thurman była brana pod uwagę do roli Camilli Grandier.

The Guardian – ciekawostki

  • Drzewo, które pojawia się w jednej z ostatnich scen filmu "The Guardian" zostało specjalnie zmodyfikowane, aby przy ciosach nożem "krwawiło".
  • Film "Guardian" był krytyczną oraz komercyjną porażką, zarabiając jedynie 17 milionów dolarów. Wielu krytyków umieściło produkcję na liście "najbardziej nieznienawidzonych filmów".
  • W napisach końcowych wersji telewizyjnej filmu "The Guardian" pod napisem "reżyser" zamiast nazwiska William Friedkin widnieje "Alan Von Smithee". Friedkin uważał, że ta wersja produkcji (która została zmontowana inaczej niż jej kinowa poprzedniczka) znacznie odbiega od jego pierwotnej wizji i nie chciał sygnować jej własnym nazwiskiem.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xr4r1
d3xr4r1
d3xr4r1