Trwa ładowanie...
festiwal
02-03-2010 12:13

Herzog, Philibert i Caouette na 7. festiwalu Planete Doc Review

Herzog, Philibert i Caouette na 7. festiwalu Planete Doc Review
d4hbndb

Selekcja tegorocznej edycji festiwalu zakończona! 7. edycja PLANETE DOC REVIEW odbędzie się w dniach 7-16 maja 2010 w Warszawie, a w dniach 7-9 maja w 20 kinach w Polsce.

W 2009 roku festiwal zdobył prestiżową nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. W zeszłym roku w warszawskiej Kinotece imprezę odwiedziło ponad 25 000 widzów, co plasuje festiwal na 3. miejscu pod względem popularności wśród europejskich festiwali filmów dokumentalnych.

Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. O NAGRODĘ MILLENNIUM i 8000 euro zawalczą starannie wyselekcjonowane najlepsze pełnometrażowe filmy dokumentalne wyprodukowane w ostatnim roku na świecie, w tym nowości z festiwali Berlinale i Sundance: m. in. film Erika Gandiniego „Wideokracja” (premiera na MFF w Wenecji, nagroda na MFF Toronto i MFF Sheffield), „Idioci w Korei” w reż. Madsa Bruggera (World Cinema Award Sundance 2010), „Ostatni pociąg” w reż. Lixin Fana (Grand Prix IDFA Amsterdam 2009), „Zatoka delfinów” w reż. Louie Psihoyos (nominowany do Oscara w kategorii: najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny).

Na festiwalu zobaczymy także zwycięzcę tegorocznego Cezara w kategorii "najlepszy film dokumentalny", film "Inferno" (reż. Serge Bromberg, Ruxandra Medrea).

Wielkim wydarzeniem będzie wizyta słynnego niemieckiego reżysera Wernera Herzoga, który odwiedzi festiwal w dniach 7-9 maja. W programie jego wizyty znajdą się: konferencja prasowa w siedzibie PAP, spotkania z publicznością po pokazach filmów w Kinotece, wykład mistrzowski dla filmowców oraz podpisywanie w Empiku-Megastore zestawu DVD z 15 filmami dokumentalnymi reżysera. Więcej informacji o wydaniu DVD filmów Herzoga na stronie www.againstgravity.pl. Inne gwiazdy tegorocznej edycji PLANETE DOC REVIEW to: Nicolas Philibert (uhonorowany w 2002 roku Europejską Nagrodą Filmową za film „Być i mieć”, którego nowy film „Nénette” okazał się rewelacją na tegorocznym Berlinale), Alan Berliner (jeden z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów filmów dokumentalnych), Martin Strange (duński laureat Oscara) oraz Jonathan Caouette (reżyser znanego w Polsce filmu „Tarnation”, który pokaże na 7. PLANETE DOC REVIEW swój nowy film „All tomorrow's parties”).

d4hbndb

Na program filmowy festiwalu PLANETE DOC złoży się ponad sto filmów, ułożonych w następujących sekcjach: Nauki polityczne, Fetysze i kultura, Historie intymne, Future shock, Bohaterzy są wśród nas, Bliski Wschód, Media i Ty, Klimat na zmiany.

PLANETE DOC REVIEW to festiwal, który wyznacza w Polsce modę na najwybitniejsze światowe kino dokumentalne. Swoje polskie premiery miały tu takie filmy jak: „Królik po berlińsku” (polski kandydat do Oscara), „Przeznaczone do burdelu”, „Spotkania na krańcach świata”, „Śmierć człowieka pracy” czy artystyczne filmy Matthew Barney’a. Festiwal zyskał wśród widzów miano miejsca, , które kształtuje opinie na temat współczesnego świata, a prezentowane w jego ramach filmy są odtrutką nie tylko na komercję kina fabularnego, lecz również na medialną sieczkę informacyjną.

Mecenasem festiwalu jest Bank Millennium, a głównym Partnerem kanał tematyczny PLANETE. Pełny program tegorocznej edycji dostępny będzie od 5 kwietnia na stronie: www.docreview.pl. Przedsprzedaż biletów rusza 3 maja w warszawskiej Kinotece.

Zobacz także:

d4hbndb

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d4hbndb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hbndb