Trwa ładowanie...

Iwona Bielska na planie filmu Macieja Bochniaka

Share
Iwona Bielska na planie filmu Macieja Bochniaka
Źródło: fot. Lidia Sokal
d3mlezn

Na planie filmu „DISCOPOLO” przybywa aktorskich znakomitości. W miniony poniedziałek zdjęcia do tej jednej z najbardziej oryginalnych polskich produkcji ostatnich lat, rozpoczęła *Iwona Bielska. Wcieli się w rolę energicznej i pełnej temperamentu babci Rudego, współzałożyciela kapeli discopolo (w tej roli Piotr Głowacki).*

Iwona Bielska to marka sama w sobie. Aktorka, znana z wyrazistych kreacji aktorskich, może poszczycić się imponującym dorobkiem zawodowym. W ostatnich latach rozgłos przyniosła jej – nagrodzona Orłem – kreacja Eluśki Wojnarowej w głośnym „WESELU” Wojciecha Smarzowskiego. W powstającym właśnie filmie Macieja Bochniaka „DISCOPOLO” Iwona Bielska wcieli się w rolę temperamentnej Babci, która w właściwą sobie swadą i przewrotnym poczuciem humoru, będzie wspierać wnuka w jego pierwszych krokach na drodze muzycznej kariery.

W produkcji „DISCOPOLO” Iwona Bielska wystąpi obok najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia – Dawida Ogrodnika („Chce się żyć”, „Jesteś Bogiem”), Joanny Kulig („Sponsoring”) i Piotra Głowackiego („Dziewczyna z szafy”).

d3mlezn

Film reżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu „Miliard szczęśliwych ludzi”, o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do „DISCOPOLO” Bochniak napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem, debiutującym w roli scenarzysty.

Premiera zaplanowana jest na 2015 rok.

DISCOPOLO
Reżyseria: Maciek Bochniak
Zdjęcia: Tomasz Naumiuk
Scenariusz: Maciek Bochniak | Mateusz Kościukiewicz
W rolach głównych:
Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig, Aleksandra Hamkało, Tomasz Kot, Iwona Bielska, Rafał Maćkowiak, Jacek Koman
Produkcja: Alvernia Studios, Stanisław Tyczyński

d3mlezn

Podziel się opinią

Share
d3mlezn
d3mlezn