Trwa ładowanie...
d17xeab

Iwona Bielska na planie filmu Macieja Bochniaka

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iwona Bielska na planie filmu Macieja Bochniaka
(fot. Lidia Sokal)
d17xeab

Na planie filmu „DISCOPOLO” przybywa aktorskich znakomitości. W miniony poniedziałek zdjęcia do tej jednej z najbardziej oryginalnych polskich produkcji ostatnich lat, rozpoczęła *Iwona Bielska. Wcieli się w rolę energicznej i pełnej temperamentu babci Rudego, współzałożyciela kapeli discopolo (w tej roli Piotr Głowacki).*

Iwona Bielska to marka sama w sobie. Aktorka, znana z wyrazistych kreacji aktorskich, może poszczycić się imponującym dorobkiem zawodowym. W ostatnich latach rozgłos przyniosła jej – nagrodzona Orłem – kreacja Eluśki Wojnarowej w głośnym „WESELU” Wojciecha Smarzowskiego. W powstającym właśnie filmie Macieja Bochniaka „DISCOPOLO” Iwona Bielska wcieli się w rolę temperamentnej Babci, która w właściwą sobie swadą i przewrotnym poczuciem humoru, będzie wspierać wnuka w jego pierwszych krokach na drodze muzycznej kariery.

W produkcji „DISCOPOLO” Iwona Bielska wystąpi obok najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia – Dawida Ogrodnika („Chce się żyć”, „Jesteś Bogiem”), Joanny Kulig („Sponsoring”) i Piotra Głowackiego („Dziewczyna z szafy”).

d17xeab

Film reżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu „Miliard szczęśliwych ludzi”, o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do „DISCOPOLO” Bochniak napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem, debiutującym w roli scenarzysty.

Premiera zaplanowana jest na 2015 rok.

DISCOPOLO
Reżyseria: Maciek Bochniak
Zdjęcia: Tomasz Naumiuk
Scenariusz: Maciek Bochniak | Mateusz Kościukiewicz
W rolach głównych:
Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig, Aleksandra Hamkało, Tomasz Kot, Iwona Bielska, Rafał Maćkowiak, Jacek Koman
Produkcja: Alvernia Studios, Stanisław Tyczyński

d17xeab

Podziel się opinią

Share
d17xeab
d17xeab