Trwa ładowanie...

Jacek Czyż jest ciężko chory. Syn apeluje o pomoc

Syn Jacka Czyża zbiera w internecie pieniądze na jego leczenie. Aktor w 2017 r. trafił do szpitala z udarem mózgu, a później zdiagnozowano u niego raka prostaty z przerzutami na kości.
Share
Jacek Czyż użyczył głosu m.in.Tygryskowi w kreskówkach Disneya
Jacek Czyż użyczył głosu m.in.Tygryskowi w kreskówkach Disneya Źródło: East News
d2keqbj

Aleksander Orsztynowicz-Czyż, syn Jacka Czyża i Hanny Orsztynowicz, umieścił na stronie pomagam.pl apel o pomoc dla taty. Chłopak chce uzbierać 20 tys. zł na leczenie, ponieważ ojcu nie przysługuje renta.

ZOBACZ TEŻ: Mikołaj Roznerski zadebiutował w dubbingu - "zabawna historia"

- Niestety 24 maja 2017 r. Jacek trafił do szpitala z udarem mózgu. Następnego dnia dowiedzieliśmy się, że udar to tylko wierzchołek jego problemów. Jacek cierpi również na już rozległego raka prostaty z przerzutami na kości. Zajęty jest kręgosłup, kończyny oraz kości czaszki. W wyniku udaru Jacek cierpi na hemianopasję, czyli niedowidzenie połowiczne (dwojgiem oczu widzi tylko to co jest po prawej stronie) - napisał Aleksander.

  pomagam.pl
Źródło: pomagam.pl

Syn poinformował też, że Jacek Czyż nie jest w stanie pracować i samodzielnie funkcjonować. Dodatkowo jego emerytura jest bardzo niska.

d2keqbj

- Wcześniejszy system pracy bez etatu i nieopłacanie pełnego ZUS-u wykluczyło go z możliwości otrzymania renty. Emerytura, o którą ubiegał się w tym roku, również jest bardzo mizerna. Jednak nie poddaje się i każdego dnia obdarowuje nas entuzjazmem, uśmiechem i dobrą energią. Dlatego zwracamy się z prośbą o wspomaganie Jacka, w miarę możliwości. Każda kwota, którą uda nam się zebrać, ułatwi Jackowi codzienne życie, zapewni leki, zastrzyki, transport.

Chcesz pomóc Jackowi Czyżowi? Kliknij w tego linka.

Jacek Czyż to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Podkładał głos do takich postaci jak Tygrysek z serii filmów o Kubusiu Puchatku, Rafiki z serii Król Lew i Argus Filch z serii filmów "Harry Potter".

d2keqbj

Podziel się opinią

Share
d2keqbj
d2keqbj