Trwa ładowanie...
Jacek Czyż
Julian Meller
06-03-2019 16:18

Jacek Czyż jest ciężko chory. Syn apeluje o pomoc

Syn Jacka Czyża zbiera w internecie pieniądze na jego leczenie. Aktor w 2017 r. trafił do szpitala z udarem mózgu, a później zdiagnozowano u niego raka prostaty z przerzutami na kości.

Share
Jacek Czyż jest ciężko chory. Syn apeluje o pomocŹródło: East News
d1ev43j

Aleksander Orsztynowicz-Czyż, syn Jacka Czyża i Hanny Orsztynowicz, umieścił na stronie pomagam.pl apel o pomoc dla taty. Chłopak chce uzbierać 20 tys. zł na leczenie, ponieważ ojcu nie przysługuje renta.

ZOBACZ TEŻ: Mikołaj Roznerski zadebiutował w dubbingu - "zabawna historia"

- Niestety 24 maja 2017 r. Jacek trafił do szpitala z udarem mózgu. Następnego dnia dowiedzieliśmy się, że udar to tylko wierzchołek jego problemów. Jacek cierpi również na już rozległego raka prostaty z przerzutami na kości. Zajęty jest kręgosłup, kończyny oraz kości czaszki. W wyniku udaru Jacek cierpi na hemianopasję, czyli niedowidzenie połowiczne (dwojgiem oczu widzi tylko to co jest po prawej stronie) - napisał Aleksander.

pomagam.pl
Źródło: pomagam.pl

Syn poinformował też, że Jacek Czyż nie jest w stanie pracować i samodzielnie funkcjonować. Dodatkowo jego emerytura jest bardzo niska.

d1ev43j

- Wcześniejszy system pracy bez etatu i nieopłacanie pełnego ZUS-u wykluczyło go z możliwości otrzymania renty. Emerytura, o którą ubiegał się w tym roku, również jest bardzo mizerna. Jednak nie poddaje się i każdego dnia obdarowuje nas entuzjazmem, uśmiechem i dobrą energią. Dlatego zwracamy się z prośbą o wspomaganie Jacka, w miarę możliwości. Każda kwota, którą uda nam się zebrać, ułatwi Jackowi codzienne życie, zapewni leki, zastrzyki, transport.

Jacek Czyż to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Podkładał głos do takich postaci jak Tygrysek z serii filmów o Kubusiu Puchatku, Rafiki z serii Król Lew i Argus Filch z serii filmów "Harry Potter".

d1ev43j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ev43j
d1ev43j