Trwa ładowanie...
d4m5j9x
Aktualności

John Goodman producentem Bryana Cranstona

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Goodman producentem Bryana Cranstona
d4m5j9x

John Goodman negocjuje warunki udziału w filmie "Trumbo".

Obraz przedstawi historię życia Daltona Trumbo, hollywoodzkiego scenarzysty i pisarza. W 1947 artysta odmówił odpowiedzi na pytanie, czy jest lub był członkiem partii komunistycznej, wskutek czego trafił na czarną listę Hollywood i stracił możliwość pracy w amerykańskiej kinematografii. W 1950 został skazany na 11 miesięcy więzienia. Po odsiadce Trumbo wyjechał do Meksyku i zaczął pisać pod pseudonimem. Jego scenariusze zdobywały powszechne uznanie i liczne nagrody, w tym m.in. dwa Oscary za "The Brave One" i "Rzymskie wakacje".

W roli głównej wystąpi Bryan Cranston. Helen Mirren wcieli się w dziennikarkę Heddę Hopper, która wspiera Trumbo. W filmie ma zagrać także John Goodman. Aktor wcieli się we Franka Kinga, producenta, który zatrudnia Daltona Trumbo pomimo zakazu.

d4m5j9x

Za kamerą staje Jay Roach ("Zmiana w grze", "Wyborcze jaja", "Decydujący głos"). John McNamara pisze scenariusz w oparciu o książkową biografię autorstwa Bruce'a Cooka.

Johna Goodmana wystąpił ostatnio w "Obrońcach skarbów" George'a Clooneya. Wkrótce aktora będzie można podziwiać w kryminalnym dramacie Ruperta Wyatta, "The Gambler".

d4m5j9x

Podziel się opinią

Share

d4m5j9x

d4m5j9x