Trwa ładowanie...
ycipk-3oqakj
ycipk-3oqakj

Julia Pietrucha - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:

Styria (2011) (Carmilla)

Miasto z morza (serial) () (Łucka Konka)

Blondynka () (Sylwia Kubus)

Miasto z morza (2008) (Łucka Konka)

Lejdis (2008) (kolejna naiwna)

Testosteron (2006) (młoda matka Tytusa)

Pensjonat pod Różą () (Kasia Statkiewicz, uczennica Maryli)

Tatarak (2008) (Halinka)

39 i pół () (Misia)

Teraz albo nigdy! () (Kaja, kochanka Marcina)

Regina () (Kinga Stroch)

Jutro idziemy do kina (2007) (Zosia)

Kochaj mnie, kochaj! () (Julka, córka Grażyny)

Zdjęcie
Podziel się

Modelka i aktorka młodego pokolenia, obdarzona zjawiskową, typowo słowiańską urodą. Laureatka Specjalnej Nagrody Aktorskiej na FPFF za rolę Zosi w głośnym filmie telewizyjnym „Jutro idziemy do kina”. Polska Miss Nastolatek 2002.

Urodziła się 17 marca 1989 roku w Warszawie. Już jako jedenastolatka zadebiutowała na scenie, w roli Gerdy w muzycznej inscenizacji baśni „Królowa Śniegu”. Od tamtego momentu zapałała miłością do teatru.

Ważnym wydarzeniem dla rozwoju kariery dziewczyny była główna wygrana w ogólnokrajowym konkursie piękności Miss Nastolatek, w 2002 roku. Zdobycie tytułu umożliwiło jej odbycie kilku dalekich podróży i spotkanie ciekawych ludzi, ale też pozwoliło po raz pierwszy zaistnieć w mediach. Już rok później zadebiutowała na ekranie, dołączając do obsady serialu „Na Wspólnej, gdzie przez trzy lata kreowała podwójną rolę sióstr – bliźniaczek.

W latach 2005-2006 była związana z serialem „Pensjonat pod różą”, grając jedną z pobocznych postaci. Pierwszą, większą rolą Pietruchy była ta u boku Anny Powierzy i Justyny Sieńczyłło w krótko emitowanym serialu „Kochaj mnie, kochaj!” (2006). Pojawiła się tutaj w roli Julki – córki głównej bohaterki.

ycipk-3oqakj

W 2006 roku zadebiutowała na dużym ekranie w maleńkim epizodzie w polsko-niemieckim filmie „Nadzieja” Stanisława Muchy. Przełomem w karierze aktorskiej Pietruchy był udział w filmie telewizyjnym „Jutro idziemy do kina” Michała Kwiecińskiego (2007). Ten poruszający obraz, rozgrywający się w przededniu wybuchu II wojny światowej, został świetnie przyjęty przez krytykę i publiczność. Chwalono zarówno dobry scenariusz, sprawność realizacyjną, jak i fantastyczną grę młodych aktorów, jednak jedyną nagrodzoną kreacją była ta stworzona przez Pietruchę, przynosząc młodej aktorce Specjalną Nagrodę Aktorską na FPFF w Gdyni w 2007 roku.

W tym samym roku pojawiła się w epizodycznej roli młodej matki, pojawiającej się w retrospekcyjnych wizjach Borysa Szyca – jednego z głównych bohaterów głośnej komedii „Testosteron” Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego. Rok później ponownie spotkała się z twórcami, grając epizod w „Lejdis”.

Rok 2008 to spotkanie z Andrzejem Wajdą i Krystyną Jandą, podczas realizacji głośnego, nagrodzonego na MFF w Berlinie obrazu „Tatarak”, a 2009 – debiut w pierwszoplanowej roli kaszubskiej dziewczyny - Łucji Konki w filmie Andrzeja Kotkowskiego „Miasto z morza”. Obraz opowiada o początkach powstania portu w Gdyni i jest oparty na motywach powieści Stanisławy Fleszarowej-Muskat „Tak trzymać!”.

Ma na swoim koncie kilka mniejszych i większych występów serialowych. Zagrała Misię w „39 i pół” (2008) i Kingę Stroch w „Reginie” Teresy Kotlarczyk (2007). Gościnnie pojawiła się w takich serialach, jak: „M jak miłość”, „Naznaczony”, „Rodzina zastępcza”, „Teraz albo nigdy!”.

Będzie pierwszoplanową gwiazdą realizowanego na Podlasiu serialu „Blondynka”, którego premiera planowana jest na wiosnę 2010 roku.

ycipk-3oqakj
ycipk-3oqakj
ycipk-3oqakj