Trwa ładowanie...
d4l3cqt

Katarzyna Maciąg

Najnowsze informacje
4.1
(1081 głosów)
Oceń:
d4l3cqt

Polska aktorka filmowa i serialowa. Zyskała popularność za sprawą występu w serialu TVN "Teraz albo nigdy".

Katarzyna Maciąg urodziła się 3 maja 1982 roku w Kozienicach. Przed podjęciem studiów aktorskich przez dwa lata studiowała na Wydziale Neofilologii w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

* Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Studia aktorskie ukończyła w roku 2007.*Debiutowała na trzecim roku studiów w spektaklu Gąska w Teatrze Śląskim. Aktorka Starego Teatru w Krakowie. Gościnnie występowała między innymi w Teatrze Wybrzeże i Teatrze Śląskim.

W 2007 roku rola Thomasiny Coverly w "Arkadii" Toma Stopparda przyniosła jej nagrodę XXV Festiwalu Szkół Teatralnych. Zyskała popularność za sprawą występu w serialu TVN "Teraz albo nigdy", gdzie wciela się w postać wrażliwej dziennikarki i pisarki Barbary Jasnyk.

Na dużym ekranie zadebiutowała rolą uwodzicielskiej studentki szkoły muzycznej w komedii "Korowód" w reżyserii Jerzego Stuhra. W 2010 roku zagrała w filmie "Hochzeitspolka", w której Katarzyna Maciąg występuje u boku popularnego niemieckiego aktora Christiana Ulmena. W 2008 roku wystąpiła w epizodzie w filmie "Jak żyć" Szymona Jakubowskiego. Zagrała także Majkę w thrillerze "Pora mroku" Grzegorza Kuczeriszki.

W 2009 roku Katarzyna Maciąg wystąpiła w teledysku do piosenki Bless Ray'a Wilsona. Utwór ten pochodzi z jego ostatniej płyty „Propaganda Man”.* W 2010 roku wystąpiła w filmie „Randka w ciemno” w roli Majki, za co otrzymała nominację do nagrody Złota Kaczka.*

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l3cqt
d4l3cqt
d4l3cqt