Trwa ładowanie...
dh1irfa

Katarzyna Pakosińska

Najnowsze informacje
4.7
(422 głosy)
Oceń:
dh1irfa

Polska artystka kabaretowa, aktorka, konferansjerka oraz dziennikarka TV Polonia. Była członkini i współtwórczyni Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Katarzyna Pakosińska urodziła się 9 kwietnia 1972 roku w Warszawie. Ukończyła Liceum Plastyczne, kierunek Projektowanie i Wystawiennictwo. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie poznała pozostałych członków przyszłego Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Zaraz po studiach uczęszczała do dwuletniego studium dziennikarskiego. Następnie przez sześć lat była dziennikarką oraz wydawcą programów w Telewizji Polonia.

Kabaret Moralnego Niepokoju został założony w 1996 roku i szybko zdobył Grand Prix na XII Przeglądzie Kabaretów PaKA 96 w Krakowie. Artystka wielokrotnie występowała z kabaretem w telewizji m.in. w programie pt. „Tygodnik Moralnego Niepokoju”. Jest także autorką serialu dokumentalnego „Tańcząca z Gruzją”.

31 grudnia 2009 roku wystąpiła w Łodzi na zabawie sylwestrowej razem z kabaretem, gdzie zaśpiewała m.in. piosenkę z ułożonym przez nią tekstem do utworu "Can't Get You Out Of My Head" Kylie Minogue. 25 stycznia 2010 razem z Robertem Gonerą prowadziła galę Telekamery Tele Tygodnia 2010. 27 marca 2010 roku poprowadziła z Marcinem Dańcem program „Hit dekady (lata 50)” emitowany w TVP2. Od 23 lutego 2011 roku nie występuje razem z Kabaretem Moralnego Niepokoju.

Ze swoich ról filmowych najbardziej ceni rolę Żydówki w „Bożej podszewce”. Zagrała także w: „Doktor Jekyll i Mister Hyde” czy w serialu „Niania”.

Prywatnie Katarzyna Pakosińska ma córkę Maję (ur. 26 grudnia 2003). Na co dzień mieszka w Milanówku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh1irfa
dh1irfa
dh1irfa