Trwa ładowanie...
d3l0zit

Kongres

Najnowsze informacje
2.5
(1 głos)
Oceń:
d3l0zit

„Kongres” to długo oczekiwana, wizjonerska produkcja oparta na motywach „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. W „Kongresie” zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright, gra tu samą siebie. Mieszka z dwójką dorastających dzieci na rancho, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać „zeskanowana” dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając w każdym kolejnym filmie wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. Decyzja, którą podejmuje kobieta, by móc dysponować nieograniczonym czasem dla najbliższych, okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością.

„Kongres” to film nowatorski i odważny, pełen pomysłów ukazujących w krzywym zwierciadle świat nieograniczonych możliwości technologicznych, które już wkrótce mogą wyznaczyć granice naszej wolności i dyktować pragnienia.

W roli głównej w jego filmie występuje wspomniana Robin Wright, której partnerują Harvey Keitel, Paul Giamatti i Jon Hamm. Za stronę wizualną „Kongresu” odpowiada wybitny polski operator Michał Englert, a brawurowe sekwencje animowane w filmie zrealizowało m.in. polskie Orange Studio.

Kongres
Tytuł oryginalny

Congress, The

Gatunek

animowany, sci-fi

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

13.09.2013

Czas trwania

120 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l0zit
d3l0zit
d3l0zit