Trwa ładowanie...
d3iy0c4

Maciej Stuhr ambasadorem Mitsubishi. Prawica atakuje aktora za opinię "skandalisty"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Stuhr ambasadorem Mitsubishi. Prawica atakuje aktora za opinię "skandalisty"
(East News)
d3iy0c4

Maciej Stuhr został ambasadorem marki Mitsubishi w Polsce, ale w związku z jego głośnym występem na gali rozdania nagród *Orły, prawicowi działacze postanowili zaprotestować. "Czy państwa decyzja o mianowaniu Macieja Stuhra ambasadorem marki Mitsubishi oznacza, że podzielają Państwo poglądy twórców filmu „Pokłosie'"? – pyta w liście do Mitsubishi prezes Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom.*

W liście zaznaczono, że funkcja ambasadora przystoi osobom, „które godnie reprezentują daną markę czy konkretny model samochodu (…) o nieposzlakowanej opinii, a nie skandalistom liczącym na poklask publiczności” (link tu). Według Macieja Świrskiego, prezesa Reduty Dobrego Imienia, Stuhr ma opinię skandalisty i broniąc dobrego imienia marki, ostrzega że promowanie aktora przyniesie "negatywny efekt".

Jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorów ma na pieńku z polską prawicą, po występie na tegorocznych Orłach, które było pełne politycznych aluzji. Stuhr żartował, że „aktorzy drugiego planu to nie jest armia artystów wyklętych” i że aktor drugiego planu to nie jest ktoś, kto „się wałęsa w tle”. W swoim wystąpieniu nawiązał również do niedawnego wypadku prezydenta Andrzeja Dudy i katastrofy smoleńskiej, mówiąc, że „miało być poważnie, a państwo macie tu polew”.

- Wypowiedź Macieja Stuhra uraziła tysiące osób w całej Polsce. Szydzenie z największej tragedii w dziejach powojennej Polski czy też z Żołnierzy Wyklętych, których ponad 12 tys. zginęło w walce lub zostało zamordowanych przez UB to przykład kompletnego braku wrażliwości na tragiczne epizody polskiej historii - oskarża aktora Reduta Dobrego Imienia. W liście zaznaczono, że Stuhr wystąpił w filmie „Pokłosie”, „fałszywie przedstawiającym Polskę jako kraj dzikich antysemitów”.

d3iy0c4

Czy decyzja o powierzeniu Maciejowi Stuhrowi funkcji ambasadora, może negatywnie wpłynąć na postrzeganie marki Mitsubishi w Polsce?

d3iy0c4

Podziel się opinią

Share

d3iy0c4

d3iy0c4