Trwa ładowanie...
festiwal
23-02-2010 11:28

"Magiczne drzewo" na festiwalach

"Magiczne drzewo" na festiwalachŹródło: PISF
d2wook1
d2wook1

W najbliższych miesiącach *„Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki pokazywane będzie na kolejnych międzynarodowych festiwalach filmowych.*

Film pokazywany jest w konkursie trwającego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Antwerpii (13-21 lutego), zaraz potem zostanie zaprezentowany zostanie w Nowym Jorku w ramach prestiżowego BAM Children Film Series (25-28 lutego), a na samym początku marca otworzy Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci w Kairze.

Następne pokazy odbędą się w kwietniu: film jest nominowany do nagrody głównej Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Tai Pei (1 - 5 kwietnia) oraz zostanie zaprezentowany w konkursach Międzynarodowych Festiwali Filmów dla Dzieci w Sztokholmie (19 - 24 kwietnia) i Kristiansand w Norwegii (27 kwietnia - 2 maja).

d2wook1

Magiczne drzewo" to film fabularny, zrealizowany na bazie pomysłu wielokrotnie nagradzanej serii TVP1. Seria otrzymała kilkadziesiąt międzynarodowych nagród, w tym pierwszą w historii dla produkcji z Polski - nagrodę Emmy, najważniejszą międzynarodową nagrodę dla produkcji telewizyjnej.

„Magiczne drzewo" to opowieść o trojgu dzieci, które znalazły krzesło spełniające ludzkie życzenia, zarówno te dobre, jak i te złe... Film jest pełen niezwykłych pomysłów: latający dom i gigantyczna zjeżdżalnia wyrastająca z morza, krzesło, które chodzi i autobus, który zwariował, pieniądze, które lecą z kranu i sto wyczarowanych psów... Mimo fantastycznych motywów film opowiada o ważnych problemach dzieci, których rodzice muszą często wybierać między karierą zawodową a „byciem" z dziećmi.

W 2009 roku film zdobył już Nagrodę Specjalną Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Chicago, Nagrodę CIFEJ (Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmów Dziecięcych) na MFF w Oulu w Finlandii oraz Nagrodę Garbato dla Najlepszego Filmu dla Dzieci MFF w Hawanie.

Zobacz także:

d2wook1

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d2wook1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wook1