Trwa ładowanie...
martin scorsese
02-04-2013 21:03

Martin Scorsese: Kino nie jest barem fast food

Martin Scorsese: Kino nie jest barem fast food
d35vg0t
d35vg0t

*Martin Scorsese zauważył, że współczesne kino nie może przypominać baru szybkiej obsługi.*

Legendarny reżyser wygłosił wykład w centrum sztuk wizualnych JFK w Waszyngtonie. Tam tłumaczył młodzieży, że oglądanie filmu nie powinno wyglądać jak wypad na hamburgera.

- Ciągle stajemy twarzą w twarz z niespotykaną dotąd liczbą obrazów - mówił Scorsese. - Młodzi ludzie muszą zrozumieć, że nie wszystkie produkcje mogą być konsumowane jak fast food i natychmiast zapomniane. Musimy nauczyć ich dostrzegać różnice pomiędzy obrazami, które rozwijają ich inteligencję i człowieczeństwo, a filmami, które są niczym innym jak produktem do sprzedania.

Twórca zasugerował, by zajęcia ze sztuki filmowej znalazły się na stałe w programie nauczania historii sztuki. Dodał, że kinematografia zasługuje na szacunek w równym stopniu jak inne formy artystycznej ekspresji.

- Tak jak nauczyliśmy się być dumni z naszych poetów, pisarzy, artystów jazzowych i bluesowych, tak powinniśmy się chwalić dorobkiem amerykańskiej kinematografii - mówił Martin Scorsese. - To wielka odpowiedzialność. Musimy dbać o wszystko to, co jeszcze nam pozostało, od arcydzieł kina po seriale animowane.

Ostatnim filmem Martina Scorsese jest "Hugo i jego wynalazek" z 2011 roku.

d35vg0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35vg0t