Trwa ładowanie...
dyiywr1

Minister

Najnowsze informacje
3.2
(18 głosów)
Oceń:
dyiywr1

W środku nocy francuskiego ministra transportu – Bertranda Saint-Jeana (Oliver Gourmet – „Chłopiec na rowerze”, „Nic do oclenia” i „Czarna Wenus”) budzi jego sekretarka. Do rowu w ośnieżonych Ardenach wpadł autobus z dziećmi. Jest kilka śmiertelnych ofiar. Minister nie ma wyjścia, musi jechać na miejsce tragedii.

W ten sposób polityk uruchamia szalony wir nieoczekiwanych zdarzeń, które wymagają szybkich i przemyślanych decyzji. Aby przetrwać w brutalnym świecie polityki, trzeba działać strategicznie, bez względu na potencjalne konsekwencje. Minister z jednej strony stara się zachować twarz, musi jednak bronić jednocześnie własnych interesów i pozycji. Do jakich poświęceń jest zdolny? Jak długo utrzyma się na najwyższym szczeblu władzy? Czy będzie musiał złamać zasady i poświęcić lojalność gdy przyjdzie zmierzyć się z przeciwnikiem w rządzie?

„Minister” to polityczny thriller ukazujący brutalne mechanizmy władzy i kulisy polityki. Film otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym Nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Cannes i dziewięć nominacji do Cezara we wszystkich kategoriach.

Minister
Tytuł oryginalny

Exercice de l'Etat, L'

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

20.04.2012

Czas trwania

115 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyiywr1
dyiywr1
dyiywr1