Trwa ładowanie...
d2jf9tt

Natalie Dormer

Najnowsze informacje
4.4
(27 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Reading, Anglia, Wielka Brytania

Filmografia:
d2jf9tt
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Natalie Dormer to brytyjska aktorka znana z roli w serialu "Gra o tron".

Natalie Dormer – kariera

Natalie Dormer urodziła się 11. lutego 1982 roku w Berkshire. Natalie Dormer jako dziecko uczęszczała na zajęcia do szkoły tanecznej, ucząc się baletu i jazzu. Aktorka miała studiować historię na uniwersytecie w Camridge, jednak nie otrzymała satysfakcjonującej oceny. Postanowiła przenieść się do Londynu, gdzie zaczęła studia w Webber Douglas Academy of Dramatic Art.

Pierwszą rolę Natalie Dormer otrzymała sześć miesięcy po zakończeniu nauki. Zagrała Victorię w Cassanovie z Heathem Ledgerem w roli głównej. Natalie Dormer otrzymała pozytywne recenzje i podpisała kontrakt z wytwórnią Touchstone Pictures na trzy filmy, które nie zostały zrealizowane. Zaangażowała się również w realizację filmu niezależnego posiadającego jednak za mały budżet. Po sukcesie Casanovy, Natalie Dormer przez 10 miesięcy nie dostawała żadnych ról filmowych. Była kelnerką w restauracji oraz chodziła na przesłuchania.

W 2007 roku Natalie Dormer dostała rolę Ann Boleyn w serialu Dynastia Tudorów (2007 – 2010). Postać, w którą wcieliła się aktorka, została doceniona zarówno przez widzów, jak i krytyków. W 2008 roku Natalie Dormer dostała rolę w filmie telewizyjnym Panna Marple: Dlaczego nie Evans?

Natalie Dormer w teatrze zadebiutowała w 2010 roku rolą Mizzi w spektaklu Sweet nothings wystawianym przez Young Vic w Londynie.

Następnie Natalie Dormer zagrała w dramacie Madonny W.E. (2011) opowiadającym o miłości księcia Windsoru, Edwarda, i Amerykanki, Wallis. Natalie Dormer wcieliła się w rolę Elżbiety Bowes – Lyon.

W 2012 roku aktorka dołączyła do ekipy filmowej serialu Gry o tron (2011 - ). Natalie Dormer jako Margaery Tyrell zdobyła sympatię widzów. Natalie Dormer w Grze o tron zagrała w 2., 3., 4., 5. i 6. sezonie.

Natalie Dormer pojawiła się również w dwóch ostatnich częściach trylogii Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 (2014) oraz Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (2015), gdzie zagrała Cressidę. Natomiast w 2016 roku Natalie Dormer dostała główną rolę w horrorze Las samobójców.

Natalie Dormer – z kim często pracuje?

Natalie Dormer – nagrody

Nagrody NewNowNext 2014 – nagroda za rolę w filmie Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1.

Natalie Dormer – nominacje

 • Screen Actors Guild Awards 2015 i 2014 – nominacja dla najlepszej ekipy aktorskiej w serialu Gra o tron;
 • Gemini Awards 2009 i 2008 – nominacja dla najlepszej aktorki w serialu Dynastia Tudorów;
 • Festiwal TV w Monte Carlo 2008 – nominacja dla najlepszej aktorki w serialu Dynastia Tudorów.

Natalie Dormer – ciekawostki

 • W 2007 roku podczas kręcenia zdjęć do serialu Dynastia Tudorów w Dublinie, Natalie Dormer poznała swojego chłopaka, irlandzkiego reżysera i scenarzystę Anthony'ego Byrne'a;
 • Natalie Dormer i Anthony Byrne są zaręczeni od 2011 roku;
 • Natalie Dormer wystąpiła w teledysku Hoziera Someone new (2015), który wyreżyserował jej narzeczony;
 • Natalie Dormer ma siostrę Samanthę i brata Marka;
 • Cechy charakterystyczne Natalie Dormer to szeroko rozstawione oczy oraz krzywy uśmiech;
 • Aktorka ma 168 cm wzrostu;
 • Rola Natalie Dormer w filmie Casanova była niewielka, jednak kiedy reżyser Lasse Hallstrom był zafascynowany jej grą aktorską, więc rozszerzył jej rolę dodając wątki komediowe, dostrzegając talent Natalie Dormer;
 • Natalie Dormer uczestniczyła w Maratonie Londyńskim w 2014 roku;
 • Do roli w filmach z serii Igrzyska śmierci zgoliła lewy bok głowy na łyso;
 • Natalie Dormer przyznała, że na jej karierę miała wpływ Cate Blanchett;
 • Natalie Dormer ma norweskie korzenie;
 • Była brana pod uwagę do zagrania Janet Leigh lub Very Miles w filmie Hitchcock (2012). Ostatecznie angaż dostały Scarlett Johansson i Jessica Biel.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jf9tt
d2jf9tt
d2jf9tt