Trwa ładowanie...
d1fobvn

Oscary czeka rewolucja. Nowa kategoria nagród „film popularny”

Blockbustery będą miały większą szansę na zdobycie Oscara. Akademia wprowadza nową kategorię nagród: „film popularny”. Co to zmieni w świecie filmu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oscary czeka rewolucja. Nowa kategoria nagród „film popularny”
Oscary czeka rewolucja. Nowa kategoria nagród „film popularny” (iStock.com)
d1fobvn

Nowa Oscarowa kategoria - film popularny!

The Hollywood Reporter poinformował o wprowadzeniu nowej kategorii nagród: „outstanding achievement in popular film”. „Film popularny” to kategoria dla kinowych megahitów i blockbusterów, które przez ostatnie lata były odrobinę pomijane w wyścigu po nominacje. Oscary w nowej kategorii będą prawdopodobnie przyznawane już w 2019 roku. Czyżby filmy takie jak "Avengers: Wojna bez granic", "Czarna pantera" lub "Mission: Impossible – Fallout" miały szansę na Oscara?

Amerykańska Akademia Filmowa walczy o widza?

Kolejną zmianą będzie skrócenie gali rozdawania Oscarów. Transmisja z ceremonii będzie trwała maksymalnie 3 godziny. Nie zobaczymy też wręczania wszystkich statuetek w transmisji na żywo. Jak na razie Amerykańska Akademia Filmowa nie określiła, których kategorii będzie dotyczyła zmiana.

Decyzje Akademii to jeden z kroków podjętych w celu poprawienia wyników oglądalności ceremonii. Oglądalność Oscarów w tym roku była najniższa od dekady – czyżby widzowie byli znudzeni galą rozdania Oscarów?

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła również, że w 2020 roku 92. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się wcześniej – już 9 lutego. Do tej pory, ceremonia odbywała się zazwyczaj pod koniec lutego.

d1fobvn

Podziel się opinią

Share
d1fobvn
d1fobvn