Trwa ładowanie...
tvp
24-02-2010 12:04

"Panorama" TVP2 spełniła marzenie nastolatka z Siedlec

"Panorama" TVP2 spełniła marzenie nastolatka z SiedlecŹródło: TVP
d1t22f7
d1t22f7

Redakcja „Panoramy” TVP2, oddając do licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy współprowadzenie programu, spełniła marzenie chorego nastolatka z Siedlec. 23 lutego specjalne wydanie „Panoramy” w towarzystwie Marty Kielczyk poprowadził Czarek Gąsior. Licytację dla syna wygrał ojciec dzięki ofiarności przyjaciół rodziny.

„Panorama” TVP2, jako pierwszy program informacyjny, wystawiła na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy współprowadzenie programu.

Czarek Gąsior w Wielkiej Orkiestrze „zagrał” na rzecz dzieci chorych na nowotwory, chociaż sam od wielu lat zmaga się z tą ciężką chorobą. Jego życiowym marzeniem była wizyta w studiu „Panoramy”, uczestniczenie w jej przygotowaniu i pojawienie się na ekranie Dwójki. Tę możliwość w ramach WOŚP wylicytował wraz z grupą przyjaciół jego ojciec wpłacając na rzecz chorych dzieci około 11 tys. zł.

W specjalnym wydaniu programu widzowie zobaczyli materiał Małgorzaty Wiśniewskiej na temat chłopca, który choruje na guza mózgu. Jego stan się pogarsza, więc być może udział Czarka w „Panoramie” sprawi, że znajdzie się ktoś, kto będzie mu mógł pomóc. Nastolatek przeszedł już siedem operacji. Cztery z nich polegały na wycięciu części guza, który nadal się rozrasta, atakując nerwy wzroku.

d1t22f7

Czarek uczy się w szkole zawodowej w Węgrowie. Przygotowuje się do pracy sprzedawcy. – Raczej nie będzie mógł pracować w tym charakterze, ale zależało nam, aby nauka i praktyki pozwalały Czarkowi na kontakt z rówieśnikami – mówi Henryk Gąsior, ojciec, który wozi chłopca na kilka lekcji dziennie (w zależności od jego stanu zdrowia).

Czarek nigdy nie był w górach. – Bardzo chciałbym zobaczyć zaśnieżone szczyty – mówi. Jego rodzina ma nadzieję, że wkrótce uda się zorganizować ten wyjazd.

W specjalnym wydaniu „Panoramy”, obok Czarka Gąsiora, gościł również sam Jerzy Owsiak, który specjalnie dla widzów programu po raz pierwszy podał szacunkowy bilans tegorocznej WOŚP.

Od marca wieczorna „Panorama” wraca na godz. 18.00 z nową czołówką i oprawą graficzną.

d1t22f7

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

CO GWIAZDY MAJĄ POD KOŁDERKĄ? ]( http://teleshow.wp.pl/oni-wpuszcza-kamery-pod-koldre-6033698394870401g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://teleshow.wp.pl/cichopek-zatrudnila-sobowtora-6026595951911553g ) **

d1t22f7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t22f7